Czarny Piątek to prawdziwe święto zakupów – zobacz, jak skorzystać z okazji

Od kilku dobrych lat Black Friday, lub po prostu Czarny Piątek, to doskonały czas na zakupy. To właśnie pod koniec listopada sklepy ogłaszają największe rabaty i upusty. Dowiedz się, skąd właściwie wziął się Black Friday oraz dlaczego warto się nim zainteresować.

W naszych kalendarzach wyjątkowych świąt i okazji jest bardzo wiele. W Polsce kilka lat temu pojawił się nowy zasługujący na wyróżnienie dzień – Czarny Piątek. Można powiedzieć, że jest to święto zakupów, czyli moment rekordowo niskich cen. Co warto wiedzieć o Black Friday?

Black Friday – ciekawostki

Czarny Piątek to święto, które narodziło się w Stanach Zjednoczonych. Podczas obchodów Święta Dziękczynienia wypadającego w ostatni czwartek listopada tradycyjnie urządzano parady. Sieci handlowe, które finansując wydarzenie, korzystały z okazji i promowały swoje produkty. Paradę kończyła figura Świętego Mikołaja, by w ten sposób przypomnieć o zbliżającej się Gwiazdce i… konieczności wyboru prezentów. Istnieją jednak również inne wytłumaczenia nazwy. Zgodnie z jednym z nich terminem posługiwali się kierujący ruchem drogowcy, określając w ten sposób sytuację na drogach w pobliżu większych sklepów.

Kolejną koncepcją jest ta mówiąca, o zapisywanych w księgach rachunkowych pogrubionych czarnym tuszem rekordowo wysokich zysków w okresie poprzedzającym Gwiazdkę. Dość zabawnym wyjaśnieniem jest również to, zgodnie z którym Czarny Piątek miał wziąć swoją nazwę od masowo przedstawianych w pracy zwolnień chorobowych tłumaczących nieobecność w pracy w dniu następującym po Święcie Dziękczynienia (mających na celu uzyskanie dłuższego weekendu). Niezależnie od tego jaka koncepcja wydaje się najbardziej prawdopodobna – Black Friday, jednym z najatrakcyjniejszych zakupowych momentów w roku.

Czarny Piątek? Magia zakupów!

Kilkanaście lat temu o dniu rekordowo niskich cen i ekstremalnie dużego zainteresowania zakupami słyszeliśmy wyłącznie z doniesień mediów. Z czasem jednak tradycja przedświątecznych wyprzedaży zyskiwała na popularności także w Europie. Wreszcie zawitała i w Polsce budząc coraz więcej emocji wśród konsumentów. Obecnie w promocji bierze udział coraz większa ilość sklepów, również te, które prowadzą jedynie sprzedaż internetową. Wzrostowi uległa także wysokość udzielanych rabatów (nawet do kilkudziesięciu procent).

Okres trwania promocji także się wydłużył – zwykle produkty w wyjątkowo niskich cenach możemy nabyć nie tylko w Czarny Piątek, ale cały weekend, bądź nawet tydzień. Do zakupów podczas tego dnia warto się dobrze przygotować – zdecydowanie korzystniej będzie kupić nieco mniej produktów, za to postawić na ich wysoką jakość i ponadczasowość. Warto odłożyć zakupy droższych produktów właśnie do tego dnia – wtedy uzyskana oszczędność oraz satysfakcja będą największe!

Poprzedni artykułSprawdź, co dodać do herbaty zamiast cukru, aby nie było nudno!
Następny artykułRozmiar i kształt – wybieramy stół nowoczesny do jadalni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj