Czyste okna bez smug – sprawdź, jak to osiągnąć!

Twoją zmorą po umyciu okien są smugi? Można ich uniknąć! Sprawdź razem z nami, w jaki sposób można umyć okna tak, by uniknąć nieestetycznych smug widocznych pod słońce!

Gdy myjemy okna, chcemy, aby efektem były krystalicznie czyste szyby. Najgorsze, co może się przydarzyć i zniweczyć nasz wysiłek to widoczne smugi. Ich uniknięcie jest jednak możliwe – należy tylko zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich środków czyszczących oraz akcesoriów.

Czym myć okna, aby były bez smug?

Zacznijmy przede wszystkim od wyboru odpowiednich specyfików, które pozwolą na umycie okien tak, by nie utworzyły się smugi.

Najlepiej zdecydować się na dobrej jakości środki przeznaczone specjalnie do mycia szyb. Najczęściej zawierają one alkohol albo ocet, które pozwalają odtłuścić powierzchnię szyb i zebrać z niej zabrudzenia. Gdy chcemy umyć okna, ale nie mamy do dyspozycji odpowiedniego środka czystości, warto wybrać płyn do mycia naczyń, który też świetnie sprawdza się w usuwaniu zanieczyszczeń!

Po umyciu okien detergentem warto przemyć je jeszcze czystą wodą, aby usunąć resztę zanieczyszczeń.

Pamiętaj o tym, aby unikać mycia okien w pełnym słońcu – wtedy środki czyszczące szybciej zasychają, co powoduje powstawanie smug!

Akcesoria, które przydadzą się podczas mycia okien

Aby mycie okien było jeszcze łatwiejsze, warto wyposażyć się również w odpowiednie akcesoria. Z nimi zapobieganie smugom będzie jeszcze łatwiejsze!

Do mycia okien najlepiej wybierać specjalne ściereczki wykonane z mikrofibry, które dobrze chłoną nadmiar wilgoci i zbierają brud. Powinniśmy pamiętać o tym, by dobrze wyciskać je przed przetarciem szyb i często płukać – wtedy ryzyko powstania smug będzie niższe.

Warto także pamiętać o tym, aby dobrze zebrać z okna wilgoć i wypolerować je. W tym przypadku możemy wykorzystać ręczniki kuchenne, gazety albo ściągaczki. Dobrym wyborem będzie także myjka do okien Leifheit, która dostępna jest w różnych rozmiarach. Duża oraz mała myjka do okien Leifheit pozwolą na łatwiejsze umycie każdego rodzaju przeszklenia.

Jeśli zatem zabierasz się za mycie okien, pamiętaj koniecznie o naszych poradach. Wtedy szyby będą lśniły – bez smug!

Poprzedni artykułPrezent dla biegacza: TOP 7 propozycji na praktyczny podarunek
Następny artykułWyjątkowe i eleganckie zapachy Tom Ford

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj