Design przez duże D! Za nami pierwsze Igrzyska DIY z Liberon

Wraz z początkiem marca, Poznań zamienił się w prawdziwą stolicę kreatywnej twórczości. W klimatycznym wnętrzu Conrodia Design spotkali się bowiem miłośnicy renowacji i dekoracji mebli, amatorzy DIY i fani majsterkowania. Tak zainaugurowano pierwszą odsłonę Igrzysk DIY z Liberon, podczas której na uczestników czekało wiele artystycznych konkurencji, ciekawe wykłady i… premiera nowej linii produktowej, dedykowanej nurtowi „Zrób to sam”! Nad wszystkim czuwały twórczynie kultowego bloga – Majsterki, a partnerami wydarzenia zostały firmy Jysk i Tesa.

Pierwszy weekend marca był doskonałą okazją, by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu DIY, spotkać się z prawdziwymi znawcami tematu, trochę porywalizować, a przede wszystkim osobiście przetestować tegoroczną nowość marki Liberon – linię „dekoracja”, otwierającą przed pasjonatami kreatywnych działań zupełnie nowe możliwości twórcze. A działo się naprawdę wiele!

Dwudniowe spotkanie zostało podzielone na interesujące bloki tematyczne, rozpoczynając od serii wykładów i warsztatów, prowadzonych przed prawdziwe autorytety w dziedzinie dekoracji i odnawiania przedmiotów. O swojej pasji i codziennej pracy opowiedzieli: Paweł Machomet – twórca bloga rzucpanokiem.pl, Małgorzata Budzich – autorka bloga odnawialnia.pl, Aneta Bukowska z Galerii Stara Praga – twórczyni bloga starychmebliczar.pl oraz Monika Tyszczak z pracowni eMTe Place. Po sporej dawce wiedzy, uczestnicy przystąpili do swoistego testu kreatywności. Główne zadanie Igrzysk DIY polegało na ozdobieniu drewnianych mebli, wykorzystując szeroką gamę produktów Liberon – od dobrze znanych rozwiązań producenta, aż po nową, rewolucyjną linię „dekoracja”. Podstawą kolekcji są dwa rodzaje farb: kredowe i kazeinowe, zaś całość uzupełniają niezwykle modne rodzaje wykończenia – Patyna, Farby Metaliczne, Barwy Czerni oraz Blask Koloru. – Z nieskrywanym podziwem obserwowaliśmy, jak kreatywność i umiejętności naszych gości nadają przedmiotom zupełnie nowe życie – podkreśla Paweł Piotrowicz, ekspert firmy Liberon. – Tym większym powodem do dumy jest dla nas fakt, że nasza idea tak doskonale wpasowała się w zainteresowania miłośników DIY oraz spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. A efekty twórczych działań podczas Igrzysk były naprawdę zachwycające – dodaje Paweł Piotrowicz. Zwieńczeniem kilkugodzinnych działań była wspólna kolacja i długie dyskusje na temat współczesnego designu.

Drugi dzień eventu obfitował w wykłady i warsztaty z zakresu profesjonalnej fotografii produktowej. O tym, jak wyeksponować detal przedmiotu, w jaki sposób zadbać o dobre oświetlenie oraz co zrobić, by skończone dzieło prezentowało się na zdjęciu tak dobrze, jak w rzeczywistości opowiedzieli dwaj znakomici specjaliści: Rafał Meszka – uznany fotograf produktowy, ekspert od fotografii podwodnej oraz Piotr Motrenko – akredytowany fotograf targów Make Home, współpracujący z wieloma markami wnętrzarskimi, m.in. BoConcept. Następnie przyszedł czas na część praktyczną, podczas której fotografowane były dzieła uczestników, wykonane podczas piątkowych igrzysk.

– Było kilka trendów, które ewidentnie skradły serca: złoto, turkusy, ombre. Ale pomysłowość jak wykończyć te, w gruncie rzeczy przecież bardzo proste , meble naprawdę nas zaskoczyła. Podobnie jak i to, jak bardzo dokładnie, precyzyjnie i szczegółowo przemyślane były projekty. Nie możemy wyjść z podziwu, że choć ludzie byli cały dzień na nogach, wiele osób wyruszyła o poranku, by dotrzeć na czas i tak dzielnie do godziny 19 wszyscy pracowali nad meblami – podkreśla Sylwia Czubkowska, współautorka bloga Majsterki.

40 uczestników, 6 wykładowców, kilkadziesiąt kreatywnie wykończonych przedmiotów. A przede wszystkim emocje, które czasami naprawdę sięgały zenitu. – Gratulujemy wszystkim! Dziękujemy za przybycie oraz ogromne wsparcie i wiele ciepłych słów, które zostały skierowane w stronę naszej nowej kolekcji – dodaje Paweł Piotrowicz.

Poprzedni artykułZasmakuj w Avocado – przedstawiamy kolor roku 2019!
Następny artykułMagia lustra w łazience

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj