Dlaczego odpowiednio dobrany top sportowy ma znaczenie?

Niezależnie od tego, czy chodzi o ograniczony budżet, brak reklamy, czy zwykłą skromność, jeśli chodzi o zakup nowych topów sportowych wiele kobiet chwyta pierwszą opcję na stojaku i kieruje się do kasy.

Niezależnie od tego, czy chodzi o ograniczony budżet, brak reklamy, czy zwykłą skromność, jeśli chodzi o zakup nowych topów sportowych wiele kobiet chwyta pierwszą opcję na stojaku i kieruje się do kasy. Konsekwencje noszenia źle dopasowanego topa sportowego mogą być gorsze niż tylko uciskanie palców w ciasnych tenisówkach; problemy mogą się wahać od podstawowego dyskomfortu po otarcia, ból, napięte ramiona, a nawet ograniczone oddychanie.

Bez wystarczającego wsparcia więzadła wydłużają się, więc przedwczesna utrata elastyczności, a tym samym rozstępy są gwarantowane. Jeśli uda nam się zmniejszyć ruch piersi topem sportowym, możemy zmniejszyć te efekty. Jest to nawet bardziej znaczące niż noszenie odpowiedniego regularnego biustonosza na co dzień .

Jak wybrać top sportowy?

Krok pierwszy to zbadanie sportowych topów w szafie. Jeśli biustonosz ma więcej niż 12 miesięcy i często ćwiczysz, czas go wymienić. Dokładniej, oto pięć znaków, że nadszedł czas, aby zastąpić ulubiony sportowy top:

  • Tkanina zaczyna tracić kształt,

  • Nie oferuje wsparcia, które kiedyś dawał,

  • Tkanina mechaci się wzdłuż krawędzi i granic,

  • Traci elastyczność,

  • Twoja masa ciała znacznie się zmieniła.

Gdy już zdecydujesz, że nadszedł czas, aby kupić nowy top sportowy, pierwszym krokiem jest zaplanowanie, jakie wolisz dopasowanie. Eksperci od bielizny twierdzą, że co najmniej połowa kobiet ma na sobie biustonosz w złym rozmiarze i oszukuje siebie, mając szansę na komfort i wsparcie.

Wybór odpowiedniego poziomu wsparcia

Teraz nadszedł czas, aby udać się do sklepu. Po drodze pomyśl o swoim ulubionym rodzaju ćwiczeń, aby wybrać top sportowy z odpowiednim poziomem wsparcia, bez względu na to, czy potrzebujesz go do jazdy na rowerze, biegania czy innej aktywności. Topy sportowe są często podzielone według poziomu oddziaływania, dzięki czemu można znaleźć taki, który jest idealny dla wybranego sportu.

Po znalezieniu odpowiedniego rozmiaru i poziomu wsparcia pora porozmawiać o różnicy między kompresją a hermetyzacją. Mówiąc prościej, biustonosze kompresyjne minimalizują odbijanie się, przytulając biust blisko piersi do elastycznej tkaniny, w przeciwieństwie do konwencjonalnych misek. Sportowe biustonosze z enkapsulacją wykorzystują inną strategię, wspierając biust od spodu za pomocą oddzielnych formowanych miseczek, jak zwykły biustonosz.

Ostateczny wybór topa sportowego

Wybór, który top sportowy kupić, jest bardziej sztuką niż nauką. Niektórzy twierdzą, że topy sportowe w stylu kompresji najlepiej nadają się do miszeczek A i B. Topy sportowe enkapsulacyjne lepiej pasują do miseczek C i D, choć jest wiele miejsca na wyjątki od tej „reguły”.

Inni eksperci twierdzą, że idealna sportowa szafa powinna zawierać oba rodzaje topów, pozwalając kobiecie wybrać najlepszy biustonosz pasujący do jej codziennego treningu. W końcu jesteś jedynym ekspertem, który może powiedzieć, co jest najlepsze dla Twojego ciała. Kupując nowy top sportowy, warto przymierzyć co najmniej trzy biustonosze i nie spieszyć się ze znalezieniem zwycięzcy.

Poprzedni artykułMała czarna – na każdą okazję
Następny artykułWarsztaty teatralne dla dzieci – poznaj teatr zza kulis!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj