Dlaczego warto suplementować witaminę D3

Co wyróżnia witaminę D3 i dlaczego jest tak potrzebna w ludzkim organizmie? Z czego wynikają jej niedobory i jak im zapobiegać? To tylko część pytań, na które znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Bo dla zdrowia warto chłonąć nową wiedzę!

Przede wszystkim dla zdrowych kości

Witamina D3 jest wskazywana jako jeden z kluczowych elementów ochrony kości oraz zębów. Dotyczy to już życia płodowego, ale i dzieciństwa, lat najwyższej aktywności oraz dojrzałego wieku, kiedy ryzyko urazów znacznie się zwiększa. Dla układu kostnego bardzo ważna jest gospodarka wapnia i fosforu, a że witamina D3 ma działanie kalcemiczne, musi być w odpowiedni sposób dostarczana organizmowi.

Syntezie trzeba pomóc

Nie każdy wie, że ludzki organizm sam syntezuje witaminę D3. Problem w tym, że do tego procesu potrzebuje udziału promieni słonecznych. A z uwagi na takie, a inne warunki pogodowe w Polsce przez dużą część roku, szczególnie jesienią i zimą, jest to znacznie utrudnione. Także latem o uzyskanie pożądanych okoliczności może być trudno, ponieważ w ciepłe, słoneczne dni nakładamy na skórę kremy z filtrem. I bardzo dobrze, ale poza powstrzymywaniem promieniowania hamuje się także proces syntezy witaminy D3. Z tego względu potrzebujemy jej regularnej suplementacji.

To łatwe i tanie

Niedobory witaminy D3 należy uzupełniać. Czy wymaga to skomplikowanej terapii? Oczywiście, że nie. W wielu przypadkach wystarczy kompozycja w postaci preparatu witaminowego lub dostępna bez recepty, pojedyncza kapsułka ALLNUTRITION Vit D3 2000 w ciągu doby, popita wodą, aby utrzymać prawidłowe stężenie witaminy we krwi. Cena nie jest wygórowana, a korzyści dla zdrowia ewidentne. W przypadku zaburzeń i poważnych problemów zdrowotnych suplementację witaminy D3 warto skonsultować z lekarzem. Warto pamiętać, żeby towarzyszyła jej podaż wapna w codziennej, urozmaiconej diecie. Takie czynniki jak pora roku czy wiek wpływają na dawkę witaminy, która jest potrzebna w organizmie.

Ważna, potrzebna, uzupełniana

Wieloletnie badania dowiodły znacznie większy wpływ witaminy D3 na ludzki organizm niż „tylko” ochrona kości (choć to przecież również bardzo ważne). Jej niedobory skutkują zaburzeniami narządów ruchu, wpływają na funkcjonowanie nerek, wątroby, układu trawiennego. Zaburzają odporność, szczególnie w okresie zimowych osłabień i przeziębień. Negatywnie działają na układ nerwowy, a wciąż badany jest wpływ na rozwój takich chorób jak Alzheimera czy Parkinsona. Obecność witaminy D3 na prawidłowym poziomie wspiera ochronę przed nowotworami, ale również astmą czy reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Podsumowując, witamina D3 jest człowiekowi bardzo potrzebna. Choć syntezuje się w organizmie, proces ten jest skutecznie powstrzymywany przez zbyt małe nasłonecznienie w naszych stronach geograficznych. Dawniej sądzono, że witamina D3 ma wpływ jedynie gospodarkę fosforem i wapniem – dziś wiemy, że tych funkcji jest znacznie więcej. Trzeba uzupełniać jej niedobory, dlatego warto sięgać po ALLNUTRITION Vit D3 2000! Zakup można dokonać w sklepie SFD.

Poprzedni artykułJak urządzić domowe biuro w salonie?
Następny artykułSoczewki kontaktowe na start – wybór, zakup i początki noszenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj