Hurtownia tkanin drukowanych cyfrowo

Najnowsze technologie wkraczają w niemal każdą dziedzinę życia. Nie inaczej dzieje się w przypadku produkcji i zdobienia tkanin. Dziś ogromną popularność zyskały materiały drukowane cyfrowo, które zachwycają mnogością wzorów i kolorów. Tkaniny drukowane cyfrowo wykorzystuje się do szycia odzieży, pościeli, pokrowców, zasłon i rozmaitych ozdób tekstylnych. Z uwagi na wzmożone zainteresowanie klientów każda większa hurtownia tkanin musi mieć je w swojej ofercie.

Technologia druku cyfrowego na tkaninach i dzianinach

Druk cyfrowy z powodzeniem stosuje się zarówno w przypadku tkanin, jak i dzianin. Nowoczesna technologia pozwala na bardzo szybki zadruk wielu materiałów i uzyskanie wyraźnego, efektownego wzoru. Wzór ten nanoszony jest na tkaninę za pomocą specjalistycznej drukarki. Metoda, w przeciwieństwie do tradycyjnej formy druku, pozwala na ograniczenie zużycia wody i energii, a także minimalizuje odpady włókiennicze.

Technologia druku cyfrowego to dla producentów tkanin możliwość stosowania rozwiązań jednocześnie przyjaznych dla środowiska i opłacalnych finansowo. Nie bez powodu została zatem uznana za jedną z największych innowacji w branży tekstylnej XXI wieku.

Tkaniny drukowane cyfrowo – zalety

Druk cyfrowy może być stosowany w odniesieniu do niewielkich partii materiału, dlatego, zanim producent tkanin postawi na dany wzór i tkaninę, może wyprodukować jej niewielką ilość i sprawdzić, czy klienci przyjmą nową propozycję z entuzjazmem. Produkcja niewielkich metraży również jest opłacalna.

Hurtownia tkanin, która dba o jakość oferowanych wyrobów i stawia na tkaniny bezpieczne dla zdrowia, nie musi obawiać się tkanin drukowanych cyfrowo. Do zadruku wykorzystuje się bowiem certyfikowane tusze, które w żaden sposób nie oddziałują na ludzką skórę. Nie bez powodu tkaniny drukowane cyfrowo wykorzystywane są do produkcji niezwykle barwnej i pełnej nietuzinkowych wzorów odzieży dla dzieci. Jeśli mówimy o kolorystyce, warto dodać, że tkaniny drukowane cyfrowo mogą mieć nieograniczoną liczbę kolorów (w przypadku tradycyjnej metody druku jest to około 20 barw). Nadruk cyfrowy, bez względu na ilość wykorzystanych kolorów, zawsze ma wysoką rozdzielczość.

Hurtowania tkanin drukowanych cyfrowo

Zainteresowanie tkaninami drukowanymi cyfrowo jest ogromne, dlatego hurtownie tkanin chętnie inwestują w tego typu materiały. Niekiedy są to tkaniny w proste, niewielkie wzorki, innym razem zaskakujące mieszanki kolorystyczne, które mogą posłużyć zarówno do produkcji nietuzinkowej odzieży, jak i wytwarzania elementów garderoby nawiązujących do aktualnych trendów modowych. Wzorzyste ubrania świetnie komponują się z gładką odzieżą w klasycznych kolorach. Można je też dowolnie ze sobą zestawiać, pamiętając, że w świecie mody wszystko jest dozwolone.

Bardzo bogata oferta hurtowni tkanin zachęca do składania zamówień, ale może zdarzyć się tak, że mimo wszystko klient nie znajduje produktu, który spełniałby jego oczekiwania. Co w takiej sytuacji? Okazuje się, że profesjonalna hurtowania tkanin może, na specjalne zamówienie klienta, wyprodukować kolor dedykowany do konkretnego zlecenia, nawet jeśli kolor ten nie znajduje się w standardowej ofercie.

Poprzedni artykułPopularne kierunki turystyczne 2019
Następny artykułCo suplementować stosując dietę wegańską?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj