Jak dbać o pierścionek z bursztynem, aby na długo zachował swój niepowtarzalny urok?

Biżuteria, niezależnie od materiału, z jakiego została wykonana, wymaga szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli chcesz zachować ją w świetnym stanie. Podpowiemy Ci dziś, jak zadbać o pierścionek z bursztynem, aby nie stracił swoich walorów estetycznych pomimo upływu czasu.

Skąd pochodzi bursztyn?

Bursztyn występuje na wybrzeżach wielu mórz na globie. To kopalniana żywica, która powstała z drzew iglastych. Od wieków wykorzystywany jest w medycynie naturalnej oraz jubilerstwie. Doskonale łączy się ze srebrem, tworząc niezwykłe kompozycje. Zachwyca niepowtarzalnym przekrojem i unikalną kolorystyką każdego kamienia. Przed wiekami wierzono w jego magiczne i lecznicze właściwości. Współcześnie pociąga swoim hipnotyzującym urokiem w nowoczesnych, minimalistycznych projektach, takich jak np. pierścionki z bursztynem dostępne w e-sklepie Amber Ring.

Jak dbać o pierścionek z bursztynem, aby nie zmatowiał?

Pierścionki są najbardziej narażonym na uszkodzenia i zabrudzenia elementem biżuterii. Dlatego warto poświęcić im szczególną uwagę. Przede wszystkim staraj się nie dopuszczać do sytuacji, w których Twoja ozdoba mogłaby się zabrudzić. Pamiętaj o tym, żeby zdjąć pierścionek, jeśli zamierzasz sprzątać lub gotować. Nie powinnaś go także mieć na palcu przed wyjściem na basen lub podczas prac ogrodowych. Zadbaj o to, żeby nie miał kontaktu z chemią gospodarczą, a oszczędzisz sobie wielu problemów z czyszczeniem biżuterii.

Czyszczenie pierścionka z bursztynem

Nie zawsze udaje się uniknąć zabrudzenia pierścionka z bursztynem. W takiej sytuacji czyść go na sucho, za pomocą miękkiej ściereczki, tak aby nie zarysować jego powierzchni. W przypadku uporczywych zabrudzeń doskonale sprawdzi się mieszanka wody z odrobiną mydła. Pamiętaj o tym, żeby zabiegi pielęgnacyjne wykonywać delikatnie, aby nie uszkodzić pierścionka. Po czyszczeniu dokładnie go osusz. Odłożenie wilgotnego bursztynu do szkatułki z biżuterią może mu poważnie zaszkodzić.

Codzienna pielęgnacja pierścionka z bursztynem

Bursztyn pod wpływem wody matowieje. Dlatego też pamiętaj, żeby zdejmować pierścionek przed kąpielą i myciem rąk. Przechowuj go w suchym miejscu, najlepiej w bawełnianym woreczku, aby nie zarysował się od innej biżuterii. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zachowa swój połysk na długo.

Bursztyn jest naturalnym surowcem, którego dotyka proces starzenia. Jeśli jednak o niego właściwie zadbasz, będzie Ci służył przez długie lata, zachowując swój pierwotny blask.

Poprzedni artykułKolczyki ze stali chirurgicznej niczym nie różnią się od innych kruszców a kuszą niską ceną – będą idealne na prezent
Następny artykułJakie powinny być zasłony do salonu? Sprawdzamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj