Jak urządzić domowe biuro w salonie?

Wykorzystanie własnych czterech ścian do zorganizowania stanowiska pracy nikogo już nie dziwi. Istnieje wiele sposobów na to, by zyskać jak najwięcej przestrzeni roboczej, nie zaburzając przy tym dotychczasowej aranżacji. Czy przestronny salon jest odpowiednim miejscem do postawienia tam biurka?

Układ wolny od utartych schematów

Praca zdalna daje człowiekowi swobodę w zakresie doboru miejsca wykonywanych obowiązków. Jedni wybiorą biura coworkingowe, inni (czyli tak naprawdę większość) zdecydują się wykonywać powierzone im obowiązki w domu. Mimo często ograniczonej przestrzeni z racji metrażu można w prosty i niekoniecznie drogi sposób stworzyć swoje stanowisko pracy.

Bardzo często dysponujemy nadmiarem dostępnej powierzchni w salonie. Niekoniecznie musi to oznaczać, że to właśnie tam postawimy gdzieś na środku przepastne biurko. Równie dobrze możemy je zamienić na stół, na którym spokojnie zmieści się laptop oraz niezbędne materiały. Wysłużone krzesła z jadalni można zamienić na wygodny fotel, dopasowany do wysokości blatu.

Dobra organizacja to podstawa

Przemyślany układ salonu ze swoistym aneksem biurowym nie powoduje w żaden sposób uczucia stłamszenia. Do pracy z laptopem często wystarczy tak naprawdę niewielki kącik z biurkiem. Zwykle taka przestrzeń stoi pusta, więc zapełnienie jej może przynieść korzyści. Z reguły pojawia się pytanie, co zrobić z dodatkowymi przedmiotami, a zwłaszcza dokumentami.

Stosy segregatorów, teczki i inne, niezbędne papiery można efektywnie zagospodarować na regałach z książkami. Gdyby z jakichś względów nie mieściły się w tym miejscu, można wówczas pokusić się o coś większego. Takie meble znajdziemy m.in. w stałej ofercie sklepu agatameble.pl. Podobnie zresztą jak szereg innych akcesoriów typu lampki biurkowe, półki, czy przesuwane kontenerki.

Połączenie salonu z przestrzenią do pracy ma swoje uzasadnienie. Przestronny salon może z powodzeniem służyć, kiedy to potrzebne, za przestrzeń biurową. O ile zostanie odpowiednio zaaranżowany, nie stanie się ani mniej urokliwy, ani mniej komfortowy.

Poprzedni artykułMalediwy- podróż życia z biurem podróży.
Następny artykułDlaczego warto suplementować witaminę D3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj