Jak zabezpieczyć krzewy ozdobne przed niskimi temperaturami?

Wiele krzewów ozdobnych nie lubi niskich temperatur. W jaki sposób możemy zabezpieczyć je przed nadchodzącymi mrozami?

Chociaż obecnie do dyspozycji mamy wiele roślin mrozoodpornych do naszych ogrodów, to jednak wiele pięknych odmian wymaga specjalnej ochrony przed niskimi temperaturami. Jednymi z najbardziej popularnych z nich są róże, które nie są odporne na mrozy. Niskich temperatur nie lubią także rośliny śródziemnomorskie.

W jaki sposób możemy skutecznie ochronić rośliny przed niekorzystnymi dla nich temperaturami? Sprawdź już teraz nasze porady przygotowane wraz z marką Substral!

Zabezpieczenie krzewów przed mrozem – krok po kroku

Krzewy ozdobne podatne na niskie temperatury wymagają właściwej ochrony przed niskimi temperaturami, a także wiatrem oraz śniegiem. W jaki sposób możemy to zrobić?

Przede wszystkim powinniśmy rozpocząć od związania ze sobą młodych pędów rośliny, które znajdują się w jej koronie. Następnie od góry zakładamy na roślinę worek z juty albo też kaptur z włókniny. Przymocowujemy go do pnia z użyciem szerokich, miękkich taśm albo owijamy delikatnie z zewnątrz, uważając, aby nie uszkodzić gałązek.

W przypadku, gdy roślina jest duża i zastosowanie worka lub kaptura nie jest możliwe, wówczas możemy zastosować specjalną agrowłókninę albo innego rodzaju tkaniny izolacyjne, którymi owijamy krzew i następnie zabezpieczamy z zewnątrz.

Nie zapominajmy o zabezpieczeniu systemu korzeniowego!

Powinniśmy pamiętać także o zabezpieczeniu systemu korzeniowego rośliny. W tym celu możemy zastosować maty jutowe lub kokosowe, które nakłada się na ziemię. Na maty można następnie nałożyć warstwę zeschniętych liści, które będą stanowiły dodatkową izolację.

Możemy także zastosować odpowiednie nawozy dla krzewów, na przykład od marki Substral, które będą mogły dostarczyć roślinie potrzebne substancje odżywcze.

Prawidłowo przygotowane zabezpieczenie rośliny przed niskimi temperaturami pomoże zapewnić jej właściwą ochronę podczas sezonu jesiennego i zimowego. Warto o nim pamiętać!

Poprzedni artykułWyjątkowe i eleganckie zapachy Tom Ford
Następny artykułNaleśniki – jeden przepis, wiele wariantów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj