Jak znaleźć godnego zaufania producenta biżuterii z bursztynu?

Kamienie zamknięte w precyzyjnie wykonanej oprawie można kupić w wielu miejscach, zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w sieci. Znalezienie producenta, który prezentuje profesjonalnie wykonane kolekcje, jest już nieco trudniejsze. Jak ocenić autentyczność bursztynowych kolekcji? Dziś sprawdzimy, na jakie firmy warto zwrócić uwagę, szukając tych oryginalnych i naturalnych ozdób.

Krajowi czy zagraniczni? Cenieni producenci biżuterii z bursztynu

Szukasz kolczyków, naszyjników i innych rodzajów biżuterii z bursztynem? Jeśli tak, zastanów się, czy interesują Cię wyroby krajowych, czy zagranicznych producentów. Okazuje się, że polscy wytwórcy nie mają sobie równych. Zdecydowana większość surowców pochodzi z Pomorza, czyli światowej stolicy bursztynu. Tamtejsi rzemieślnicy tworzą zjawiskowe wyroby, które szturmem zdobywają serca pasjonatów miodowych kamieni. Chociażby z tego względu warto wspierać lokalną gospodarkę i zakłady projektowo-produkcyjne, które zajmują się bursztynem od pokoleń.

Autentyczność i moc doświadczenia, czyli producent biżuterii z bursztynu na medal

Jak znaleźć producenta biżuterii z bursztynu, który przykłada należytą wagę do podkreślenia naturalnego piękna kamieni? Z reguły największy potencjał mają małe rodzinne firmy, które przekazują swoje doświadczenie z tzw. dziada pradziada. W tego typu zakładach nawet najbardziej skomplikowane ozdoby są tworzone ręcznie. Sami rzemieślnicy wykazują się dużą dozą smaku podczas konstruowania biżuterii. W takiej pracowni znajdziesz niepowtarzalny klimat, który tworzą ludzie kochający bursztynowe kamienie. Taką drogą podąża pracownia w Otwocku, której wyjątkowe wyroby możesz znaleźć w sklepie AMBER-RING. Naszyjniki, pierścionki, kolczyki – jednym słowem pełna gama atrakcyjnych ozdób z bursztynu.

Niezwykle istotne są też certyfikaty jakości naturalnych surowców, użytych w produkcji. Jeśli producent jest w stanie potwierdzić autentyczność swoich produktów, oferta jest bezpieczna i warta zainteresowania.

Masz już bursztyn? Czas na testy!

Elegancko wykończony bursztyn w srebrnej oprawie to marzenie każdej kobiety. Jeśli posiadasz już ten efektowny kamień, możesz samodzielnie sprawdzić, czy jest prawdziwy. W jaki sposób? Najprostszą metodą jest po prostu jego dotknięcie. Trzymając bursztyn w ręce, oceń, czy jest zimny, czy ciepły. Autentyczny bursztyn powinien być lekki i rozgrzany. Podrabiane kamienie są zimne, a ich waga jest zdecydowanie większa. Naturalny kamień możesz też poznać po zapachu. W tym celu potrzyj go o grubą tkaninę — jeśli czujesz przyjemny, żywiczny zapach, jest to bursztyn z krwi i kości!

Poprzedni artykułJak stosować suplementy diety?
Następny artykułSzybkie randki – Twoja szansa na znalezienie miłości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj