Jakie są etapy zabiegu depilacji laserowej LightSheer?

Depilacja laserowa LightSheer daje bardzo dobre efekty, pomimo tego, że działa powierzchownie. Wiązka laserowa przenika skórę do głębokości od dwóch do pięciu milimetrów. W ten sposób w trakcie zabiegu w pierwszej kolejności dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego, co w konsekwencji prowadzi do jego zaniku, co oznacza utratę włosa z danej partii ciała poddanej depilacji laserowej. Melanina, która znajduje się w cebulce włosa, pochłania promieniowanie wydzielane przez wiązkę lasera, co prowadzi do zniszczenia tego barwnika, a w konsekwencji do zaniku komórek macierzystych mieszków włosowych.

Depilacja laserowa LightSheer – przygotowanie do zabiegu

Zanim będzie można przejść do zabiegu, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji, w wyniku których analizuje się stan zdrowia klienta gabinetu kosmetycznego pod kątem ewentualnych przeciwwskazań. Jeśli nie ma żadnych, to dzień przed przystąpieniem do zabiegu należy za pomocą maszynki pozbyć się owłosienia z miejsca, w którym ma być wykonana depilacja. Tak przygotowanej partii ciała nie należy smarować już żadnym kremem – powinna pozostać sucha.

Depilacja laserowa LightSheer – ile trwa zabieg?

Depilacja laserowa LightSheer może trwać od kwadransa do nawet dwóch godzin. Jest to uzależnione od tego, czy depiluje się niedużą powierzchnię, jak na przykład brodę lub wąsik, czy też nogi, bądź plecy, na depilację których trzeba poświęcić więcej czasu.

Depilacja laserowa LightSheer – czy jest bolesna?

Podczas zabiegu, pomimo tego, że głowica jest wyposażona w system chłodzący, można odczuwać lekki dyskomfort w miejscu, na które skierowana jest wiązka laserowa. Najczęściej odczucia, jakie towarzyszą osobie poddającej się depilacji laserowej wykonywanej za pomocą lasera diodowego, to uczucie pieczenia, ciepła, bądź też przypominające lekkie ukłucie szpilką.

Depilacja laserowa LightSheer – jak dbać o skórę po zabiegu?

Skóra za po zabiegu jest zaczerwieniona – może pojawić się pokrzywka i taki stan utrzymuje się od paru godzin do kilku dni. By przyspieszyć efekt gojenia, należy stosować preparaty, które mają w składzie d-pantenol. Ponadto, by nie podrażniać wrażliwej skóry, należy przez miesiąc wystrzegać się opalania, a także zrezygnować z sauny, siłowni, basenu i gorącej kąpieli.

Poprzedni artykułJak kupić mieszkanie w Warszawie?
Następny artykułCięte kwiaty świeże przez nawet 2 lata – niemożliwe? Poznaj róże wieczne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj