Kombajny kosmetyczne – nowoczesne rozwiązania w salonach kosmetycznych

Rozwój technologii widoczny jest obecnie w każdej dziedzinie życia. Postępy są nieubłagane, chociażby z tego względu, że konkurencja oferująca różnego rodzaju sprzęty i urządzenia nadal rozwija swoje pomysły. Nie inaczej jest także w branży kosmetycznej, która jest jednym z liderów pod względem zastosowania nowoczesnych technologii. Zabiegi wykonuje się coraz częściej najwyższej klasy urządzeniami, które niegdyś pozostawały w sferze przyszłościowych dywagacji.

(https://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne/kombajny-wielofunkcyjne/ – kombajny kosmetyczne wielofunkcyjne)

Wiele osób zapewne pamięta niewielkiej powierzchni salony kosmetyczne, w których upchany po brzegi był najróżniejszy sprzęt do wykonywania różnych zabiegów upiększających. Dzięki wspomnianemu rozwojowi technologicznemu można zobaczyć kombajny kosmetyczne, które stają się coraz bardziej popularne w gabinetach kosmetycznych. Czym są? Jakie mają wady i zalety? A także, jakie zabiegi można wykonać przy ich użyciu?

Co to jest kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny jest to urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala wykonywać nawet kilkadziesiąt zabiegów, bez konieczności używania do tego odrębnych sprzętów kosmetycznych. Jest to jego ogromny atut, który pozwala zaoszczędzić wiele miejsca, w szczególności w salonach kosmetycznych, niemających do dyspozycji zbyt dużej powierzchni – radzą specjaliści z cosmed24.pl.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje tego urządzenia. Jednym z nich jest tower, czyli kombajn kosmetyczny wolnostojący, który jest nieco większych rozmiarów, ale mimo to nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Jego wielofunkcyjne zastosowanie pozwala wykonywać od kilkunastu rodzajów zabiegów do kilkudziesięciu. Drugim rodzajem jest desktop, czyli mały sprzęt, który cechuje się tylko kilkoma podstawowymi funkcjami. Jest on bardzo poręczny i zajmuje niewiele miejsca na stoliku.

Kombajn kosmetyczny – jakie są jego wady i zalety

Kombajn kosmetyczny, jak wiele innych urządzeń, ma swoje wady i zalety. Spośród wad należy z pewnością wymienić to, że nie da się go dokładnie dobrać w stu procentach do oferowanych usług. Wielofunkcyjne narzędzie pracy z pewnością nie będzie wykorzystywane w pełnej okazałości. Dlaczego? Wybierając model z kilkudziesięcioma funkcjami, bardzo prawdopodobne jest, że któraś z nich nie będzie używana. Wielu producentów zauważając ten problem, postanawia coraz chętniej wdrażać na rynek usługę personalizacji sprzętu pod wymagania klientów. Warto również dodać, że niektóre urządzenia, które wchodzą w skład kombajnu, nie są tak wydajne i wytrzymałe, jak te, które stosuje się odrębnie.

Mimo tych kilku wad znajdują się zwolennicy takich sprzętów. Przede wszystkim dlatego, że zajmują one znacznie mniej miejsca niż kilka odrębnych urządzeń. Ponadto kwota zakupu kombajnu jest znacznie niższa niż ustawienie kilku oddzielnych stanowisk pracy. Wielofunkcyjność pozwala również na poszerzenie oferty usług, jakie można wykonywać.

Jakie zabiegi wykonuje się przy użyciu kombajny kosmetycznego?

Kombajn kosmetyczny pozwala wykonywać masę różnych zabiegów, a ich ilość zależy od wybranego modelu. Wśród najpopularniejszych należy wymienić przede wszystkim

  • – peeling kawitacyjny
  • – mikrodermabrazję diamentową
  • – mezoterapię bezigłową
  • – dermomasaż
  • – mikromasaż
  • – oksybrazję
  • – sonoforezę
  • – waponizację
  • – liposukcję ultradźwiękową

Każdy kombajn kosmetyczny czymś się różni. Dlatego przed wyborem konkretnego modelu, należy zastanowić się, jakie zabiegi oferuje salon kosmetyczny. Nie opłaca się bowiem wydawać masy pieniędzy na sprzęt wielofunkcyjny, gdy będzie na nim wykonywany jeden, czy dwa rodzaje zabiegów.

Poprzedni artykułMata edukacyjna – od kiedy można używać?
Następny artykułDamskie perfumy Lancome – poznaj je wszystkie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj