Koncerty, warsztaty, lekcje teatralne – teatr to nie tylko spektakle!

Wciąż pokutuje przekonanie, że teatr to rozrywka dla wybranych, ponieważ oferuje sztuki, które wymagają znajomości szerokiego kontekstu, a przez to dla większości są trudne w odbiorze i niezrozumiałe. Nie jest to prawda – w teatralnym repertuarze znajduje się wiele interesujących spektakli, w śród których każdy może znaleźć coś, co przypadnie mu do gustu.

Warto pamiętać również o tym, że współczesne teatry to placówki kulturalne, które poza sztukami organizują również wiele innych imprez – koncertów, warsztatów czy wystaw. To kolejny powód, dlaczego warto zainteresować się ich ofertą i częściej odwiedzać.

Warsztaty

Teatry często oprócz wystawiania sztuk, zajmują się edukacją – i tak powstają warsztaty o różnorodnej tematyce i dla zupełnie różnych grup wiekowych. Są wydarzenia organizowane dla dzieci, które mają pomóc oswoić się im z instytucją teatru. Prowadzone są zajęcia dla nauczycieli, które mają za zadanie edukować ich w kwestii twórczej pracy z uczniami. Wiele z nich organizuje też ciekawe zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów.

Lekcje teatralne

Wiele teatrów specjalizuje się w lekcjach, które rozwijają pasję i kunszt aktorski osób w różnym wieku i stopniu zaawansowania. Za drobną opłatą, możesz oszlifować swój talent lub ćwiczyć umiejętności przydatne w aktorstwie i nie tylko.

Koncerty

Niektóre teatry poszły krok dalej i organizują koncerty oraz cykliczne wydarzenia muzyczne. Jednym z takich miejsc jest Teatr Szekspirowski, który zaprasza na swoje deski artystów działających w obrębie różnych nurtów i stylów muzycznych. Aktualny repertuar dostępny jest na stronie https://teatrszekspirowski.pl/wydarzenia-gts/koncerty/.

Zwiedzanie teatru

Miejsca takie jak Teatr Szekspirowski coraz bardziej otwierają się na swoich odbiorców. Możesz skorzystać z opcji zwiedzania z przewodnikiem i dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu teatru jak i samego budynku. Wspomniany wcześniej teatr jest bowiem jedynym w Polsce teatrem elżbietańskim. W czasie zwiedzania będziesz miał okazję zobaczyć:

  • najważniejszą część teatru, czyli salę główną,
  • charakterystyczne dla teatru elżbietańskiego galerie,
  • teatralne dziedzińce,
  • makietę Szkoły Fechtunku (poznasz przy okazji jej historię),
  • taras z widokiem na gdańskie Stare Miasto,
  • przejście po murze.

Teatr to coś więcej niż aktorzy na scenie – to miejsce, które otwiera się na Ciebie i zachęca do stania się częścią jego społeczności. Nieważne, czy chcesz się czegoś nauczyć, lubisz oglądać spektakle czy samemu odgrywać rolę, w nowoczesnym podejściu do teatru jest miejsce na to wszystko!

Poprzedni artykuł3 sposoby na wykorzystanie tkanin w salonie
Następny artykułZagraniczne wycieczki dla koneserów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj