Kupujemy nowy dom/mieszkanie – o czym należy pamiętać?

Każdy z nas marzy o swoich własnych czterech kątach. Miejscu, gdzie można w spokoju odpocząć, czuć się komfortowo i bezpiecznie. Wielu marzy o własnym domku z ogrodem, najlepiej gdzieś na uboczu, czyli z dala od miejskiego zgiełku i zanieczyszczeń. Z całą pewnością można znaleźć wymarzone lokum, tylko trzeba poświęcić trochę czasu na jego poszukiwania. Warszawa jest spora, a nieruchomości na sprzedaż nie brakuje. Pojawia się tylko pytanie, jak wybrać dla siebie dobry dom?

Zakup nowego domu – kupuj z głową!

Decydując się na domy na sprzedaż w Warszawie, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jako, że kupno nowej nieruchomości wiąże się z niemałymi kosztami i zwykle dla wielu osób jest to decyzja na całe życie, warto dobrze przemyśleć swój wybór. Miejsce, w którym pragniemy spędzić wiele lata swojego życia, powinno być dostosowane w jak największym stopniu do naszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i oczywiście możliwości finansowych. Mądre kupno nieruchomości polega na kupowaniu tego, czego się naprawdę potrzebuje i na co nas faktycznie stać. Tym bardziej, jeśli jego sfinansowanie będzie opierało się na kredycie hipotecznym. Biorąc kredyt na dom, należy sprawdzić najpierw swoją zdolność kredytową i określić budżet. Kolejną kwestią jest zastanowienie się nad wysokością rat, które będziemy w stanie spłacać, zachowując jednocześnie komfort życia. Nie można zapomnieć o zadbaniu o poduszkę finansową, czyli o oszczędnościach na wypadek niespodziewanych wydarzeń i potknięć. Kluczowe jest także uwzględnienie wszystkich opłat związanych z zakupem i wyposażeniem nowego domu.

W przypadku kupowania domu należy pamiętać o stonowanych emocjach i cierpliwości. Nie należy podejmować żadnych decyzji zbyt pochopnie. Nie należy też dawać się ponosić pierwszemu wrażeniu. Dom trzeba obejrzeć parokrotnie i przynajmniej raz za dnia. Warto także zrobić to w towarzystwie specjalisty budowlanego. Bardzo duże znaczenie przy wyborze miejsca zamieszkania ma lokalizacja. Konieczne jest sprawdzenie każdego kąta domu przed jego kupnem. Dotyczy to także stanu instalacji elektrycznej, ciśnienia wody i gazu, szczelności okien i drzwi, stanu podłogi. Zaleca się nawet rozejrzeć za otworami w podłodze i ścianach.

Poprzedni artykułJak urozmaicić życie w sypialni?
Następny artykułNowa gazetka Pepco i KIK – zobacz modowe hity!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj