Laserowe zamykanie naczynek – jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegu

Zamykanie naczynek to działanie, które skutecznie usuwa tak zwane „pajączki”, czyli rozszerzone naczynka krwionośne. Prześwitują one przez naskórek. Początkowo są to pojedyncze naczynka, ale z czasem pojawia się cała sieć takich naczynek.

Zwykle występują na twarzy i powodują duży dyskomfort. Powody rozszerzania naczynek są różne, zwykle ma ta przypadłość podstawy genetyczne, ale również u źródeł ich powstawania leżą:

  • zaburzenia hormonalne
  • zaburzenia krążeniowe
  • nadciśnienie tętnicze
  • wrażliwa skóra.

Laserowe zamykanie naczynek – opis zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek polega na podgrzaniu krwi w rozszerzonym naczynku przy pomocy promienia lasera. Oczywiście indywidualnie trzeba dobrać długość fali promienia laserowego. W wyniku działania promienia krew w naczynku zostaje intensywnie pogrzana, czego następstwem jest obkurczenie naczynka i zamknięcie go. Jest to proces nieodwracalny i jednorazowy, jednak by był całkowicie skuteczny należy go powtórzyć dwa-trzy razy w czasie do trzech miesięcy. Laserowe zamykanie naczynek Kraków jest niezwykle skutecznym zabiegiem.

Przebieg zabiegu

Zamykanie naczynek, to zabieg, który przebiega wieloetapowo:

  • oczyszczenie miejsca zamknięcia naczynka wraz z peelingiem
  • założenie na oczy pacjenta specjalnych, ochronnych okularów
  • przyłożenie do miejsca zabiegu specjalnej głowicy i uwolnienie wiązki promieniowania laserowego i ten moment może być odrobinę bolesny, a wizualnym efektem jest biały błysk
  • po zabiegu można wrócić do zwyczajnych czynności, pamiętając, że przez minimum 5 dni nie można korzystać z sauny i intensywnie ćwiczyć. Do miesiąca nie należy się opalać
  • w pierwszych dniach po zabiegu jego miejsce należy kremować trzy do czterech razy dziennie i absolutnie nie nakładać makijażu.

Miejsca zabiegu nie należy też przemywać spirytusem, tonikiem na bazie alkoholu, wodą z mydłem oraz absolutnie nie stosować peelingów. To zabieg wysoce skuteczny z niewielkimi możliwościami powikłań. W przypadku jednak niepokojących objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Sprawdź ofertę laserowego usuwania naczynek w salonie Celeste w Krakowie: https://salonceleste.pl/laserowe-zamykanie-naczynek/

Poprzedni artykułFryzury na lato
Następny artykułOkulary pływackie – niezbędny element podczas pływania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj