Marzysz o weselu w plenerze? Sprawdź, jak je zorganizować

Ślub i wesele w plenerze to marzenie wielu osób. Ich organizacja wymaga jednak nieco więcej planowania niż w przypadku standardowej uroczystości. Mimo to taka forma przyjęcia jest wybierana przez coraz więcej młodych par.

Na początek ślub

Ślub w plenerze jest dość łatwo zorganizować, o ile jest to ślub cywilny. Według prawa bowiem udzielenie ślubu poza urzędem jest możliwe, choć trzeba spełnić kilka warunków. Na początek należy złożyć wniosek, na samej zaś ceremonii zadbać o to, by w widocznym miejscu podczas uroczystości pojawiło się godło Polski. Ważne jest także to, by miejsce, które wybierzemy, było całkowicie bezpieczne dla gości i w żaden sposób nie godziło w powagę uroczystości. Warto także pamiętać o tym, by zapewnić urzędnikowi miejsce do pracy, tj.: stół, krzesło i, dla pewności, także zadaszenie.

Jeśli z kolei zależy nam na kościelnym ślubie w plenerze, możemy napotkać na pewne trudności. W tym przypadku wymagana jest bowiem specjalna zgoda udzielana przez władze kościelne. Aby została ona wydana, należy odpowiednio uargumentować wniosek. Dużo bezpieczniej (i z pewnością łatwiej) jest zorganizować ślub w kościele, zaś w plenerze urządzić wesele.

Przyjęcie krok po kroku

Organizację wesela w plenerze należy oczywiście rozpocząć od wyboru miejsca. Obecnie niektóre domy weselne posiadają duże i piękne ogrody, w których z powodzeniem można przygotować wesele w plenerze. W przypadku ładniej pogody można zdecydować się na przyjęcie na świeżym powietrzu, a gdy prognozy nie są zbyt optymistyczne – wykorzystać specjalny namiot. Jest on wodoodporny, więc deszcz nie będzie nam straszny. Organizując wesele w plenerze właściwie nie musimy martwić się o wystrój. Zieleń, kwiaty i drzewa stworzą wystarczający klimat. Ewentualnie możemy do całości dodać piękne lampki lub odpowiednio zabezpieczone świece. Pamiętajmy także, by wcześniej poinformować gości o tym, że wesele odbędzie się na świeżym powietrzu, żeby mogli dobrać odpowiednie stroje.

Uroczystość weselna w plenerze to wspaniały pomysł. Warto się na nią zdecydować szczególnie późnią wiosną i latem, wtedy mamy największe szanse na piękną pogodę.

Poprzedni artykułOlej ryżowy – właściwości i zastosowanie w pielęgnacji twarzy i ciała
Następny artykułChcesz wysłać przelew z Anglii do Polski? Wybierz sprawdzoną firmę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj