Mikołajkowe prezenty – jak zrealizować marzenia najbliższych?

Już jutro Mikołajki, a wraz z nimi nie lada wyznanie jakim jest pierwsza grudniowa okazja do obdarowywania. Przedsmak świątecznej gorączki i wybór upominku dopasowanego do marzeń bliskiej osoby nie jest prostym zadaniem. Co włożyć pod poduszkę, by podarunek nie był rzucony w kąt?

Jak pokazują wyniki sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń łącznie aż 58% ankietowanych uważa, że prezenty w formie emocji to obecnie dobry pomysł. W tym 21% jest całkowicie przekonanych do takiej formy upominków, a 37% deklaruje, że raczej tak. Wyniki pokazują, że coraz częściej rezygnujemy z obdarowywania bliskich przedmiotami czy gadżetami na korzyść takich właśnie podarunków.

Często mamy trudność w wyborze takiego prezentu, który nie będzie powieleniem poprzednich i sprawi przyjemność obdarowywanej osobie. W takich przypadkach dobrze sprawdzają się upominki w formie przeżyć, które mogą być ciekawą alternatywą dla tych standardowych.

Dla aktywnych

Jeśli szukamy odpowiedniego prezentu dla osoby, która wolne chwile poświęca na jazdę na rowerze, uprawianie nordic walkingu albo szukanie coraz bardziej wymyślnych form ruchu, a urlop woli spędzić jeżdżąc na nartach lub wspinając się na skałkach zamiast leniuchować, warto zastanowić się nad podarunkiem, który pozwoli rozwinąć jej zainteresowania. Kurs salsy, sesja nurkowania lub lekcje jazdy konnej na pewno ucieszy fana aktywności fizycznej. Warto pamiętać o tym, aby wybrać sport odpowiedni dla wieku oraz upodobań osoby.

Dla kreatywnych

Jeśli bliska osoba z kawałka papieru potrafi wyczarować niesamowitą ozdobę, po pracy najchętniej robi zdjęcia lub rozwiązuje nawet najtrudniejsze krzyżówki warto zastanowić się nad prezentem, który pozwoli jej na zrealizowanie twórczych pasji lub pozwoli zrelaksować się podczas kreatywnej rozrywki. Może nim być kurs fotografowania pod okiem profesjonalisty, nauka gry w brydża lub lekcja śpiewu, a nawet krótki kurs robienia sushi dla lubiących eksperymentować w kuchni.

Dla lubiących relaks

Jeśli szukamy podarunku dla osoby, która wolne chwile lubi spędzać chodząc do kina lub kawiarni, w takim przypadku karnet do SPA, masaż czekoladowy albo zaproszenie do dobrej restauracji może najbardziej ją ucieszyć. Nowym sposobem na relaks jest obecnie floating jedna z najbardziej niesamowitych, a zarazem naturalnych form ukojenia organizmu. Wybór miejsc, które oferują usługi pielęgnacyjne oraz różnorodne rozrywki jest obecnie dosyć szeroki. Azjatycka restauracja serwująca pyszne dania, elegancka degustatornia win czy salon oferujący egzotyczny masaż to tylko niektóre z takich miejsc.

Idąc z duchem czasów, coraz więcej osób podarowuje niematerialne prezenty między innymi w formie różnego rodzaju zajęć, zaproszeń na atrakcyjne wydarzenia czy pakietów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych. Takich rozrywek zazwyczaj nie dostarczamy sobie na co dzień, a są przecież rzeczy, które lubimy robić niezależnie od wieku i ilości wolnego czasu. Karty podarunkowe i vouchery stały się bardzo popularną formą prezentów, a ich dodatkową zaletą jest możliwość zarówna kupna na ostatni moment jak i realizacji w dowolnym czasie.– komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Dla najmłodszych

Aktualnie dzieci mają niemal wszystko, a kupno czegoś bardziej kreatywnego może nie zadowolić malucha, za to czas spędzony z rodzicami jest dla dziecka okresem niepowtarzalnym. Mikołajki dobra okazja, aby zamiast standardowych klocków, kolejnej lalki czy gry komputerowej podarować maluchowi coś niepowtarzalnego – niestandardową formę spędzenia czasu. Warsztaty robotyki to doskonała propozycja dla wszystkich dzieci z pasją do majsterkowania. Kreatywnie przeprowadzone zajęcia nie tylko zaspokoją dziecięcą ciekawość, ale też rozwiną umiejętność logicznego myślenia, nauczą dokładności, skrupulatności i współdziałania w grupie. Pociechy mają szansę odkryć niesamowity świat robotów. Dzieciom zafascynowanym nauką oraz ciekawskim maluchom, które lubią rozkładać zabawki na czynniki pierwsze by sprawdzić jak działają, rozbudzi naturalną ciekawość świata.

Jak pokazują wyniki sondy najczęściej na prezenty przeznaczamy od 100 zł do 200 zł, tak deklaruje 39% ankietowanych oraz 200 – 300 zł, jak deklaruje 31% respondentów. Przy takim poziomie cenowym można już zafundować ciekawą atrakcję. Do wyboru są propozycje prezentów w formie niezapomnianych przeżyć z kategorii: relaks i uroda, kulinaria i degustacje oraz dziesiątki pomysłów na inne, kreatywne niespodzianki.

Poprzedni artykułRozstępy? Znajdź na nie sposób – komentarz ekspercki
Następny artykułNowy Rok i nowe standardy opieki okołoporodowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj