Na co zwrócić uwagę wybierając dywan do salonu?

Salon to jedno z najważniejszych miejsc w domu. To w nim większość z nas spędza najwięcej czasu. Bardzo ważne jest zatem, aby jego wygląd jednocześnie zwracał uwagę, a zarazem stwarzał przytulną atmosferę. Niejednokrotnie po przekroczeniu progu salonu, jako pierwszy w oczy rzuca się dywan. Nic w tym dziwnego- zazwyczaj jest to centralny punkt pomieszczenia. Zatem jaki dywan wybrać aby idealnie komponował się z wnętrzem?

Co mówią obecne trendy?

Tak naprawdę najbardziej modny dywan to taki, który jest idealnym dopełnieniem wnętrza, w jakim się znajduje. Musi on dobrze komponować się z wystrojem salonu, kolorem ścian, wielkością pomieszczenia. Obecnie, mimo wszechobecnego postępu, prym wiodą dywany w ,,starym’’ stylu, np. skórzane, czy też będące imitacją futra, dodające wnętrzu przytulności i charakteru. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązania nie sprawdzą się w pomieszczeniach eleganckich- lepszym wyjściem będzie tu klasyczny, prosty dywan jedno– lub wielokolorowy. Do takiego wnętrza będą pasować proste, zgeometryzowane dywany.

Czym kierować się wybierając dywan do salonu?

Po pierwsze, zwróćmy uwagę na jego wielkość. Dywan w salonie nie powinien pokrywać całej podłogi, nie może być też zbyt mały- to sprawi, że pomieszczenie wyda się ,,ubogie’’. Idealny dywan to taki, na którym możemy postawić stopy siedząc na kanapie. Kolejny aspekt to kształt. Owalne dywany dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach kwadratowych, prostokątne zaś optycznie wydłużają pomieszczenie. Najważniejszym problemem jest kolor i wzór dywanu. Musimy pamiętać, aby pasował on do całej stylizacji salonu. Możemy pokierować się zasadą podobieństwa, jak i kontrastu. Ważne jest również, aby dywan nie zlewał się z podłogą. Jasny dywan optycznie zwiększy, a ciemny zmniejszy pomieszczenie. Dywany wzorzyste dynamizują wnętrze, gładkie zaś je uspokajają. Jeśli chodzi o higienę- dywany o niskim runie są łatwe do odkurzania, w przeciwieństwie do tych o długim- efektownych ale trudnych w utrzymaniu. Duży wybór dywanów znajdziecie na stronie internetowej 7kd.pl

Poprzedni artykułKrynica-Zdrój – aktywny wypoczynek dla każdego!
Następny artykułWybielanie zębów – czy jest bezpieczne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj