Na jakich produktach opiera się dieta ketogeniczna? Sprawdź!

Dieta ketogeniczna to interesująca propozycja dla osób, które chciałyby zrzucić nadmiar kilogramów, dla sportowców, a także tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie. Na czym dokładnie polega dieta ketogeniczna i na jakich produktach bazuje?

Główną zasadą diety ketogenicznej jest zmniejszenie ilości spożywanych węglowodanów i bazowanie swojego codziennego menu na białkach oraz na tłuszczach. Taka dieta ma odzwierciedlać sposób żywienia człowieka pierwotnego, który rzadko jadł warzywa i owoce.

Minimalizacja węglowodanów pozwala na osiągnięcie stanu ketozy, w którym organizm wykorzystuje ciała ketonowe do pozyskania energii – to sprzyja także zrzuceniu nadmiaru kilogramów.

Więcej informacji o zasadach diety ketogenicznej można znaleźć na stronie trenera i dietetyka Dawida Woźniakowskiego: https://dawidwozniakowski.pl/keto/dieta-ketogeniczna.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

Jako że dieta ketogeniczna bazuje głównie na produktach odzwierzęcych, możemy jeść różne produkty – drób, wieprzowinę, wołowinę, ryby, jajka, sery i inny tłusty nabiał.

W diecie ketogenicznej zaleca się jedzenie około 50 gramów węglowodanów dziennie. Pochodzą one głównie z zielonych warzyw, które zawierają także dużą ilość wartościowego błonnika poprawiającego trawienie. Należy unikać warzyw z dużą zawartością węglowodanów, na przykład ziemniaków.

Wśród tłuszczów, które mogą znaleźć się w diecie ketogenicznej znajdują się głównie oleje roślinne, masło oraz majonez.

Na diecie ketogenicznej należy unikać produktów takich jak: produkty zbożowe, słodycze, słodkie owoce, dżemy, lody, syropy.

Przykładowe menu na dzień w diecie ketogenicznej

Posiłki mogą wyglądać na przykład tak:

  • posiłek pierwszy – jajecznica na boczku,
  • posiłek drugi – pierś kurczaka z brokułami,
  • posiłek trzeci – serek wiejski z pestkami dyni,
  • posiłek czwarty – ryba z awokado.

Chcesz rozpocząć dietę ketogeniczną? Najlepiej zaplanować ją z ekspertem w tej dziedzinie. Skorzystaj z oferty trenera i dietetyka Dawida Woźniakowskiego – więcej informacji znajdziesz na stronie: https://dawidwozniakowski.pl/keto/dieta-ketogeniczna.

Poprzedni artykułJakie kosmetyki do masażu wybrać?
Następny artykułSprawdź, co dodać do herbaty zamiast cukru, aby nie było nudno!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj