Odkryj jesienny Kraków! Noclegi i apartamenty w Krakowie idealne na city break

Apartamenty Kraków – widok na Wisłę i Wzgórze Wawelskie w Krakowie jesienią z lotu ptaka

Apartamenty w miastach Polski przez cały rok kuszą turystów atrakcyjnymi pomysłami na noclegi. Kraków to pod tym względem prawdziwa turystyczna perełka naszego kraju. Co roku miasto odwiedzają dziesiątki tysięcy osób z Polski, Europy i świata. Apartamenty Kraków to dobry pomysł na kilkudniowy city break o każdej porze roku, także jesienią czy zimą. Nawet gdy temperatura jest już nieco niższa, można tam spędzić czas w ciekawy sposób. Sprawdź nasze propozycje!

Gdy myślimy o miejscach, które trzeba koniecznie zwiedzić, mając noclegi w Krakowie, w pierwszej chwili do głowy przychodzą nam oczywistości: Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim, Katedrą i Smoczą Jamą, Bazylika Mariacka z ołtarzem Wita Stwosza, Stary Rynek oraz Sukiennice. Czas spędzany w tym mieście można też jednak przeznaczyć na odwiedzenie innych miejsc – czasami mniej znanych, położonych dalej od centrum, ale również zapewniających ciekawe spędzenie wolnego czasu.

Kraków – noclegi na każdą kieszeń i o każdej porze roku

Bardzo ważne jest to, że kilkudniowy city break w Krakowie to interesująca opcja wypoczynku nie tylko wiosną i latem, lecz także jesienią i zimą. Przez cały rok można wynajmować komfortowe, dobrze zlokalizowane apartamenty Kraków, takie jak Apartamenty w Novum albo Kraków Stare Miasto, dopasowane do potrzeb różnych grup turystów. W miesiącach chłodnych da się znaleźć stosunkowo tanie noclegi Kraków Stare Miasto, nowoczesne apartamenty do wynajęcia w artystycznej, przesyconej atmosferą bohemy dzielnicy Kazimierz albo rodzinne noclegi Kraków(bon turystyczny, co ważne, jest honorowany w wielu miejscach i można dzięki niemu zaoszczędzić na wyjeździe z dziećmi).

Apartament Kraków – jesienno-zimowe zwiedzanie muzeów

Wynajmując apartamenty w miastach takich jak Kraków – ważnych pod kątem historycznym, kulturowym i społecznym – można mieć pewność, że da się tam ciekawie spędzić czas bez względu na pogodę. Jesienny czy zimowy city break w Krakowie warto wykorzystać na wizyty w tamtejszych muzeach, których działa w mieście kilkadziesiąt! Podczas krótkiego wypadu trudno oczywiście odwiedzić je wszystkie, więc najlepiej skupić się na tych najważniejszych i najbardziej interesujących.

Obowiązkowym punktem jest wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie oglądać można przedmioty należące kiedyś m.in. do Józefa Piłsudskiego i Tadeusza Kościuszki, a także dzieła np. Stanisława Wyspiańskiego i Stanisława Ignacego Witkiewicza. Jedną z najstarszych kolekcji muzealnych w całej Polsce pochwalić się może Muzeum Książąt Czartoryskich. Podziwiać tam można dwa chyba najbardziej znane obrazy światowych mistrzów znajdujące się w Polsce, czyli słynną „Damę z gronostajem” Leonarda da Vinci oraz „Krajobraz z miłosiernym samarytaninem” Rembrandta.

Miłośnicy nauki mający apartamenty w Krakowie koniecznie odwiedzić muszą Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Collegium Maius. Bardzo ciekawe są tam Galeria Rzeźby Średniowiecznej, Sala Chemii, Sala Fizyki oraz wystawa przedstawiająca najstarsze przyrządy astronomiczne, w tym te używane osobiście przez Mikołaja Kopernika. Wyjątkowym miejscem jest Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie można poznać bliżej historię i kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni. Warto też zarezerwować nieco czasu na zwiedzanie Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Geologicznego, Domu Jana Matejki, Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Muzeum Iluzji.

Apartament Kraków – noclegi w komforcie, a spacery śladem krakowskich kopców

Zwiedzanie muzeów to oczywiście niejedyny powód, by zdecydować się na apartament Kraków na wynajem w okresie jesiennym czy zimowym. Nawet przy nieco niższej temperaturze – jeśli tylko nie pada intensywnie – świetnym pomysłem na całodzienną aktywność jest spacer śladami krakowskich kopców, czyli wzniesień, które usypywano w naszym kraju już przed wiekami. Czasami były one miejscem pochówku, czasami upamiętniano w ten sposób ważne osoby i wydarzenia.

Najwięcej kopców w Polsce znajduje się właśnie w Krakowie. Najwyższy (mierzy 35 metrów) jest kopiec Piłsudskiego, wznoszony w latach 1934-1937 dla upamiętnienia walki Polaków o niepodległość. Zlokalizowany jest na szczycie wzgórza Sowiniec w Lasku Wolskim, w spacerowej okolicy zachodniej części Krakowa. Przy dobrej pogodzie można z niego ujrzeć szczyty Tatr. Najbardziej znany w naszym kraju jest bez wątpienia kopiec Kościuszki, który powstawał w latach 1820-1823. Podobno złożono w nim ziemię z pól najważniejszych bitew Powstania Kościuszkowskiego oraz bitew o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Symboliczne znaczenie dla Polaków ma z kolei kopiec Jana Pawła II, wzniesiony w 1997 r. na pamiątkę wizyty papieża w ojczyźnie. Legendą owiane są natomiast kopce Kraka i Wandy – są bez wątpienia najstarsze, ale archeologom nie udało się dokładnie określić lat ich powstania. Przypuszcza się, że były miejscem kultu religijnego – zwłaszcza kopiec Wandy wiąże się z legendą o córce Kraka, „co Niemca nie chciała” i rzuciła się do Wisły, by chronić mieszkańców przed zemstą odrzuconego adoratora.

Jak widać, także jesienne czy zimowe noclegi w Krakowie to dobra opcja na kilkudniowy wyjazd i odpoczynek od pracy. Można tam spędzić miło czas i przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego o historii naszego kraju.

Poprzedni artykułPopularność opieki domowej w Niemczech. Czy zawód opiekunki osób starszych jest stabilny?
Następny artykułObozy młodzieżowe z oferty letnich obozów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj