Okulary pływackie – niezbędny element podczas pływania

Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważnym elementem akcesoriów pływackich są okulary do pływania. Jest to przedmiot, o którym często zapominamy i myślimy, że jest on nie istotny. Szczególnie jeśli pływanie jest to nasza regularna aktywność fizyczna, trzeba pamiętać o tym, że jest to wręcz niezbędny przedmiot, który nie tylko poprawia widoczność pod wodą podczas pływania, ale także ochroni nasze oczy przed podrażnieniami.

Zalecane jest używanie okularów do pływanie nie tylko na pływalniach, ale również na otwartych akwenach wodnych. W wodzie mogą znajdować się różne substancję i sól, które w negatywny sposób działają na nasze oczy. Noszenie więc okularów nie tylko chroni nasze oczy, ale także pozwala obserwować podwodny świat. Dlatego jeśli wybieramy się np. nad morze, również warto zabrać ze sobą okulary do pływania.

Na czym polega funkcjonalność okularów pływackich?

Okulary pływackie, jako element wyposażenia pływackiego wpływają na komfort naszego pływania, aby jednak spełniały swoją funkcję w odpowiedni sposób należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów podczas ich zakupu:

  • rozmiar – ważne jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru, ponieważ za duże okulary będę przepuszczać wodę i podrażniać oczy, natomiast za małe będę uciskać i powodować dyskomfort
  • uszczelka – szersza ściślej przylega do twarzy, dzięki czemu nie pozwala na przedostawanie się wody do wnętrza okularów. Polecane uszczelki wykonane z silikonu (materiał hipoalergiczny) lub z gumy termoplastycznej.
  • pasek – z możliwością regulacji pozwala na dopasowanie się kształtu głowy. Występuje z zapięciem pojedynczym, dzielonym lub podwójnym.
  • nosek – z możliwością regulacji pozwala na lepsze dopasowanie.
  • soczewki – zazwyczaj wykonane z poliwęglanu, dzięki czemu są trwałe i zapewniają odpowiednią widoczność Najlepiej sprawdzą się modele z soczewkami pokrytymi powłoką antifog, która uniemożliwia parowanie szkiełek.

Problem zaparowanych okularów pojawia się pod wpływem nagłej zmiany temperatury, co znacznie utrudnia odpowiednia widoczność. Dla ochrony naszych oczu warto również zdecydować się na przyciemniane szkiełka, tego typu okulary zapewniają odpowiednią ochronę przed promieniowaniami UV oraz refleksami świetlnymi.

Należy pamiętać również o tym aby okulary pływackie (sprawdź modele dostępne tutaj: https://www.asport.pl/k/150/okulary-do-plywania/) na dłużej spełniały swoją funkcję należy o nie odpowiednio dbać. Nie powinno się ich odtykać od wewnętrznej strony, oraz warto przechowywać je w odpowiednim etui. Ważny jest wybór odpowiednich okularów do pływania, aby zapewniły nam przyjemności pływania, oraz możliwość obserwacji tego co znajduje się pod wodą.

Poprzedni artykułLaserowe zamykanie naczynek – jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegu
Następny artykułSzczoteczka soniczna. Czemu warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj