Pierwszy taniec- praktyczne wskazówki

Ślub zalicza się do największych wydarzeń w naszym życiu. Pragniemy, aby każda jego część była perfekcyjna. Nie inaczej jest z pierwszym tańcem. Marzymy, aby był on podziwiany przez naszych gości, a jednocześnie czujemy strach czy podołamy i będziemy w stanie zapamiętać kroki. Pojawia się wiele wątpliwości: która piosenka będzie tą ,,naszą jedyną”, jak dobrać choreografię oraz od czego zacząć. W poniższym artykule spróbujemy przedstawić najlepsze wskazówki dot. pierwszego tańca.

Od czego zacząć przygotowując się do pierwszego tańca?

Od motywacji. Jeśli wiemy, że chcielibyśmy jak najlepiej przygotować się do tej chwili już zrobiliśmy pierwszy krok. Na początku warto zastanowić się w którym stylu tanecznym czujecie się najpewniej. Swoich sił możecie spróbować uczęszczając na kurs tańca towarzyskiego, na którym poznacie podstawowe kroki różnych stylów. Profesjonalni nauczyciele będą w stanie dopasować taniec do Waszych umiejętności.

Jaką wybrać piosenkę?

Wybierając utwór na pierwszy taniec można sugerować się obecnymi trendami, jednak piosenka powinna kojarzyć się z miłymi chwilami, wydarzeniami z Waszego życia. Warto sprawdzić jej tekst, aby był on adekwatny do chwili. Jeśli nie możecie zdecydować się na jeden utwór lub nie posiadacie takiej melodii profesjonaliści z chęcią przedstawią własne propozycje i dobiorą odpowiednią choreografię, która będzie współgrać z Waszymi umiejętnościami tanecznymi. Piosenka nie powinna trwać długo. Optymalny czas to ok. 2-3 minuty, aby układ był ciekawy i urozmaicony dla naszych gości.

Muzyka na żywo czy nagranie?

Orkiestra wykonująca muzykę na żywo podczas wesela jest świetnym rozwiązaniem, jednak podczas pierwszego tańca warto pozostać przy znanym nagraniu. Często zespół interpretuje utwory w jego indywidualny sposób, może to nas rozproszyć i wybić z rytmu. Rekomendujemy postawienie na znany, bezpieczny utwór, który będzie odegrany w tym samym tempie, czasie i formie.

Jak pozbyć się stresu podczas pierwszego tańca?

Profesjonalnym tancerzom podczas każdego występu towarzyszy lekki stres, więc Was także on nie ominie. Nie jest to nic strasznego lub dziwnego, natomiast można zastosować się do kilku wskazówek, aby go zmniejszyć.

Warto rozpocząć wcześniej przygotowania do tej ważnej chwili. Możecie rozpocząć od kursu tańca, który będzie zawierał naukę podstawowych kroków różnych styli. Podczas zajęć będziecie mogli określić, który styl najbardziej przypadł Wam do gustu. Nauka pierwszego tańca weselnego, prowadzenia partnerki, obrotów będą bardzo przydatne podczas kolejnych tańców z Waszymi bliskimi.

Po poznaniu podstaw warto rozpocząć zajęcia, które będą nastawione na indywidualną naukę naszej choreografii. Polecamy, aby było to minimum na 3 miesiące wcześniej przed naszym ważnym dniem. Wcześniejsze przygotowanie i liczne powtórzenia sprawią, że nie będziecie myśleli o krokach, a będziecie mogli się skupić na sobie, byciu razem i cieszeniem się tą chwilą.

Strój do tańca

Polecamy, aby podczas pierwszych zajęć pokazać instruktorowi Wasze stroje ślubne. Będzie on w stanie określić, czy dany styl tańca może zostać w nich zatańczony. Szkoda byłoby, aby ograniczenia związane z ubiorem popsuły Wam układ, który starannie przygotowaliście.

Poprzedni artykułAlkohol na Wesele
Następny artykułJak przygotować ściany do malowania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj