Polskie e-commerce. Jak kupujemy przez Internet?

Jeszcze kilka lat temu e-sklepy nie cieszyły się specjalną popularnością. Byliśmy przyzwyczajeni do komfortu, jaki dawały nam sklepy stacjonarne. To tam mogliśmy dokładnie obejrzeć towar przed zakupem, a w razie konieczności także go przymierzyć. Obecnie jednak trend się odmienił. Coraz chętniej robimy zakupy w Sieci. Sprzedawcy dają nam możliwość darmowych zwrotów, a zdjęcia i filmy pozwalają bardzo dokładnie obejrzeć produkty.

Kto kupuje w Sieci?

Odpowiedź jest dość oczywista – niemal wszyscy. Wiek nie ma tu większego znaczenia, płeć również. Już nastolatki zaczynają buszować w Sieci w poszukiwaniu nowinek technologicznych czy nowych ciuchów. Oczywiście dużo większą grupą e-zakupowiczów są osoby rozwijające swoją karierę i posiadające rodzinę. Nie mają one zbyt wiele czasu na chodzenie do sklepów stacjonarnych, wolą załatwić wszystkie sprawunki w Sieci i czekać na dostawę pod same drzwi.

Zalety zakupów on-line

Warto zauważyć, że Polacy bardzo dokładnie sprawdzają sklepy, w których robią zakupy po raz pierwszy. Czytają opinie i regulaminy, szukają informacji na temat dostawy i bezpieczeństwa. Cenimy wygodę, ale z pewnością na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo. To bardzo dobre wieści, ponieważ dzięki dokładnemu sprawdzeniu e-sklepu ryzyko tego, że padniemy ofiarą oszustów jest znacznie mniejsze. Szukając odpowiedniego internetowego miejsca na zakupy zwracamy również uwagę na sposoby płatności. Każdy ma inne upodobania. Jedni wybierają szybkie przelewy, na przykład Przelewy24.pl, inni wolą zapłacić kartą, a pozostali korzystają z możliwości płatności odroczonej.

Wybór pada na…

Odzież. To produkt, który kupujemy zdecydowanie najczęściej. Na kolejnych miejscach plasują się książki i płyty. W Sieci lubimy także zamawiać urządzenia mobilne. Oczywiście często szukamy okazji. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, ze zakupy przez Internet (nawet biorąc pod uwagę koszty dostawy) są dużo tańsze niż te w sklepach stacjonarnych.

Polskie e-commerce rozwija się znakomicie. Uwielbiamy wygodę jaką zapewniają nam sklepy on-line, dlatego tak chętnie z nich korzystamy.

Poprzedni artykułJak usypiają szumiące zabawki?
Następny artykuł3 zalety wprowadzenia ryb do diety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj