Popularne kierunki turystyczne 2019

Wyjazdy poza granice kraju to dziś nie tylko wakacje czy ferie zimowe. Korzystając z atrakcyjnych ofert touroperatorów, Polacy coraz chętniej wybierają się na urlop poza tak zwanym wysokim sezonem. Analizując oferty biur podróży, da się zauważyć rosnącą popularność niektórych kierunków turystycznych.

Europa

Kraje europejskie to wciąż czołówka destynacji, chętnie wybieranych przez turystów. Ofert jest coraz więcej i obejmują one dotąd niezbyt popularne kraje, takie jak Albania czy Czarnogóra. Najchętniej wyjeżdżamy jednak do Hiszpanii, wraz z Wyspami Kanaryjskimi, Portugalii i Grecji. Co powoduje, że te państwa skradły serca Polaków? Przede wszystkim klimat. Jeśli szukacie ciepłego morza, pięknych plaż oraz słońca, z pewnością wskazane miejsca przypadną wam do gustu.

Duże znaczenie ma także kuchnia. Specjały greckie czy hiszpańskie goszczą na naszych stołach od wielu już lat, dlatego też często chcemy pojechać w miejsca, które zaoferują nam to, co lubimy najbardziej. Szczególnie dotyczy to wakacji z dziećmi, podczas których menu ma bardzo duże znaczenie. Pamiętajcie, iż wyjazdy w europejskie strony w sezonie wakacyjnym to spory wydatek. Decydując się na urlop w Hiszpanii czy Portugalii, skorzystajcie z możliwości, jakie daje szybka pożyczka, aby w łatwy sposób zwiększyć wakacyjny budżet.

Nieco egzotyki

Wiele osób szuka ciekawych miejsc do odpoczynku, które kuszą nie tylko wyjątkowymi krajobrazami czy kuchnią, ale także egzotycznym klimatem. Jedną z ciekawszych propozycji, jaka znalazła uznanie wśród Polaków, jest Kenia. Ten afrykański kraj pozwala przenieść się w klimat znany z powieści „W pustyni i w puszczy”, a organizowane safari to wyjątkowe przeżycie nie tylko dla najmłodszych.

Kolejną propozycją jest Meksyk, czyli kraj o wielu kolorach, lazurowym morzu oraz szerokich, pięknych plażach. Macie tam możliwość poznania kultury Majów, zwiedzając choćby prekolumbijskie miasto Chichén Itzá. Meksyk stał się kierunkiem dostępnym dla turystów, a ceny wyjazdów, szczególnie poza sezonem są atrakcyjne. Szybka pożyczka pomoże w sfinansowaniu kosztów egzotycznych wakacji, które zapewnią wam niezapomniane przeżycia.

Ekskluzywny rejs

Popularność zyskują także statki wycieczkowe, oferujące rejsy w różne zakątki świata. To pływające hotele, z pełną infrastrukturą rozrywkową, gastronomiczną i noclegową. Wybierając się na kilkunastodniową wyprawę, będziecie mogli zwiedzić wiele krajów, schodząc na ląd w portach, w których statek cumuje. Idealną propozycją na tego rodzaju wyprawę jest rejs po Morzu Śródziemnym, który zaczyna się w Barcelonie. Płyniecie na Korsykę, do Cannes oraz do Palma de Mallorca.

Pamiętajcie, iż koszt wycieczki obejmuje zwykle sam rejs. Do niego trzeba doliczyć między innymi dojazd do portu oraz powrót. Dzięki możliwościom, jakie daje szybka pożyczka, wybierzecie się w morską podróż, bez uszczerbku dla budżetu domowego. Rejsy są wyjątkowym sposobem spędzania wakacji, podczas których poznacie ciekawe miejsca, a sama podróż statkiem będzie atrakcją dla dzieci i dorosłych.

Popularność poszczególnych kierunków turystycznych zmienia się z roku na rok. Jest to wynikiem między innymi chęci zwiedzania państw, których do tej pory nie poznaliśmy. Wśród ofert są także prawdziwe evergreeny, które utrzymują się na czele listy popularności od wielu już lat. To najczęściej kierunki europejskie, które cenimy szczególnie za bliskość, kuchnię oraz piękne widoki.

Poprzedni artykułWybielanie zębów – czy jest bezpieczne?
Następny artykułHurtownia tkanin drukowanych cyfrowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj