Popularność opieki domowej w Niemczech. Czy zawód opiekunki osób starszych jest stabilny?

Profesjonalna opieka domowa to praca, która odbywa się w domu osoby starszej. Często decydują się na nią rodziny, które chcą zapewnić swoim bliskim indywidualną troskę. Nawet najlepszy dom seniora nie zapewni jakości opieki jaką może dać osoba, która staje się często powierniczką i przyjaciółką osoby starszej. Jednak czy zawód opiekunki jest w stanie zapewnić stabilną przyszłość?

Polskie opiekunki seniora

Opiekunki pochodzące z Polski cieszą się w Niemczech wyjątkowo dobrą opinią. Niemieckie rodziny doceniają ich zaangażowanie, pracowitość i przede wszystkim empatię. Praca z osobą starszą wymaga ogromu wyrozumiałości i cierpliwości. Polska stała się aktualnie głównym dostawcą usług opiekuńczych do zachodnich sąsiadów. Otwiera to wiele możliwości, a przede wszystkim bogaty wybór ofert pracy. Jednak czy praca w opiece daje pewną stabilność? Zdecydowanie tak. Duży wpływ ma na to fakt szybkiego starzenia się niemieckiego społeczeństwa. Liczba seniorów potrzebujących pomocy w codziennym funkcjonowaniu stale wzrasta. A co za tym idzie – na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących pomoc w wyjazdach do pracy. Dowiedz się, gdzie znaleźć bezpieczne i sprawdzone zlecenia.

Gdzie znaleźć uczciwego pracodawcę?

Opiekunki seniora w Niemczech zazwyczaj wyjeżdżając korzystając z ofert agencji. Dzięki temu nie muszą martwić się o organizację wyjazdu. Należy również pamiętać, aby wybierać współpracę wyłącznie z firmami, które oferują zlecenia sprawdzone i pewne. Przykładem firmy, która zdążyła zyskać zaufanie tysięcy opiekunek i opiekunów jest Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza, która zajmuje się pomocą dla opiekunek na każdym etapie wyjazdu. Doświadczony rekruter pomaga zweryfikować kompetencje i dobrać zlecenie zgodne z potrzebami i oczekiwaniami opiekunki. Firma zajmuje się również wszelkimi formalnościami, zapewniając przy tym legalną umowę i ubezpieczenie. Średnia pensja opiekunki seniora w Veritas Opieka oscyluje wokół 1800€ netto miesięcznie. Dodatkowo opiekunka ma zapewnione bezpłatne wyżywienie i zamieszkanie. A to oznacza, że może zaoszczędzić na kosztach utrzymania i całą zarobioną kwotę przywieźć do Polski. Darmowy jest również obustronny transport. Szukasz pracy w opiece w Niemczech? Sprawdź najnowsze zlecenia w Veritas Opieka: Opieka Niemcy oferty.

Poprzedni artykułJak zaaranżować pokój dla dziewczynki
Następny artykułOdkryj jesienny Kraków! Noclegi i apartamenty w Krakowie idealne na city break

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj