Samsung Smart TV, czyli telewizor otwarty

Na pytanie o to, jaki telewizor wybrać w 2019 roku, jest jedna prosta odpowiedź – inteligentny. Jak pokazały targi CES, Smart TV w wydaniu Samsunga wchodzi na wyższy poziom. Sztuczna Inteligencja, partnerstwo z firmą Apple czy wprowadzenie funkcji zdalnego dostępu oznacza jeszcze większą swobodę w wyborze i oglądaniu treści oraz w sposobie wykorzystania telewizora.

Nowy rok na rynku RTV rozpoczął się dość nieoczekiwanie. Mocne akcenty ze strony firmy Samsung w 2018 r., w tym wprowadzenie do sprzedaży telewizora QLED 8K, zapowiadały kierunki dalszego rozwoju. Targi CES pokazały, że ten rok będzie należał do inteligentnych telewizorów i nowych funkcji, które zmienią sposób dostępu do treści i tym samym pozwolą wykorzystać największe domowe ekrany jeszcze pełniej.

Filmy z iTunes Movies & TV Shows w Samsung Smart TV

Ogłoszenie współpracy marek Samsung i Apple to ważne wydarzenie. Wiosną tego roku użytkownicy telewizorów Samsung na 2019 r. oraz zeszłorocznych modeli QLED, a także serii 8, 7, 6 i 5 z 2018 r.[1] będą mogli – korzystając z AirPlay 2 – wyświetlać na dużym ekranie treści bezpośrednio ze swoich urządzeń z systemem iOS, takich jak iPhone, iPad i Mac. Co ważne: aby to zrobić, nie będą potrzebować żadnych dodatkowych urządzeń. Warto też podkreślić, że usługa będzie dostępna także dla polskich użytkowników.

Polska jest także jednym z krajów, gdzie w pierwszej kolejności zostanie wprowadzona nowa aplikacja iTunes Movies & TV Shows, która w momencie premiery będzie dostępna wyłącznie w telewizorach Samsung Smart TV z 2019 roku. Wiosną, wraz z aktualizacją oprogramowania, zostanie także udostępniona posiadaczom telewizorów QLED z 2018 roku. Dzięki niej użytkownicy będą mogli z poziomu telewizora przeglądać iTunes Store, zyskają dostęp do swojej biblioteki iTunes oraz możliwość kupienia lub wypożyczenia filmów i seriali, w tym produkcji 4K HDR. To doskonałe uzupełnienie takich platform z filmami, jak HBO GO, Netflix, Cineman, vod.pl czy Player.

Rozrywka bez ograniczeń

O zmieniającej się roli telewizora w domu dużo mówiło się już w zeszłym roku. Ten największy w domu ekran, który staje się multimedialną platformą, coraz mocniej wpisuje się w koncept multiscreeningu, czyli naprzemiennego wykorzystania różnych ekranów w dostępie do treści. Serial, który podglądamy w drodze z pracy na smartfonie, możemy teraz dokończyć na dużym ekranie, rozsiadając się wygodnie w domowym fotelu.

Tegoroczne telewizory Samsung Smart TV dadzą jeszcze więcej możliwości w tym zakresie za sprawą funkcji zdalnego dostępu do urządzeń peryferyjnych. Dzięki niej można będzie bezprzewodowo sterować podłączonymi do domowej sieci komputerami, laptopami, smartfonami i tabletami. Tym samym użytkownicy będą mogli zdalnie uruchamiać programy i aplikacje na telewizorze. Funkcja ta działa zarówno wtedy, gdy podłączone urządzenia są pod ręką, jak i w przypadku, gdy znajdują się w innym pomieszczeniu.

SmartThings, czyli dom pod kontrolą

W 2019 roku Smart TV będzie nie tylko rozbudowaną platformą rozrywki, ale także swoistym centrum sterowania domem. Pulpit SmartThings, dostępny w ramach dedykowanej aplikacji, nie tylko pomoże połączyć domowe sprzęty, ale pozwoli także nimi zarządzać, tworząc kompleksowy ekosystem Internetu Rzeczy. I tak na przykład użytkownik może zaprogramować automatyzacje sterujące urządzeniami lub uruchamiające odpowiednie działania, gdy spełnione zostają określone warunki. Wybrana pora dnia lub lokalizacja domowników mogą być sygnałem aktywacyjnym. Na przykład klimatyzator może się wyłączyć, gdy zostaną wykryte otwarte okna, a smartfon włączy światła w domu, gdy jego GPS wskaże, że użytkownik znajduje się w pobliżu.

Co więcej, telewizory Smart na 2019 rok będą mogły współpracować z Alexą firmy Amazon oraz z Google Assistant. Zakres tej współpracy będzie znany w chwili wprowadzenia nowych telewizorów do sprzedaży.

W tym roku Samsung Smart TV to bez wątpienia telewizor otwarty. Otwarty na indywidulane potrzeby użytkowników oraz pokonywanie kolejnych ograniczeń.

Poprzedni artykułPrzez lodówkę do serca. Co mówi o nas jej wnętrze?
Następny artykułSprzęty Amica chodzą parami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj