Spędź wakacje w Świnoujściu!

Wakacje w Świnoujściu to nie tylko możliwość odpoczęcia od codziennego zgiełku, ale również szansa na przeżycie niesamowitej wakacyjnej przygody. Wbrew pozorom to popularne uzdrowisko wciąż skrywa przed sobą wiele tajemnic. Być może zatem warto wybrać się na wakacje w Świnoujściu i odkryć wszystkie atrakcje turystyczne, jakie oferuje nam to miejsce.

Spędź wakacje w Świnoujściu i odkryj jego atrakcje!

Jak dowiedzieć się można z bloga ośrodka West Baltic Resort, Świnoujście to magiczne miejsce posiadające liczne walory turystyczne – trudno byłoby tu opisać wszystkie atrakcje turystyczne, które znajdują się na jego terytorium. Dlatego też skupimy się jedynie na tych, które cieszą się największą popularnością wśród turystów. Należy do nich między innymi:

  • Latarnia Morska – wybudowana według projektu radcy budowlanego Alberta Severina w 1857 roku. Początkowo uznawano ją za najwyższy obiekt tego rodzaju na świecie (miała 68 m wysokości, a jej światła sięgały aż 21 km w głąb morza). Po wojnie przez długie lata była niedostępna dla turystów, jednak od 2001 roku stanowi jedną z najpopularniejszych budowli na terenie Świnoujścia.
  • Fort Anioła – zbudowano go w latach 1855–1858, umieszczając na planie pięcioboku. Jego głównym zadaniem było zabezpieczanie zaplecza Morskiej Twierdzy Świnoujskiej. W czasie II wojny światowej instalowano w nim sprzęt radiolokacyjny, którego niektóre elementy zachowały się aż do dziś. Obecnie w Forcie Anioła organizowane są różne imprezy i atrakcje kulturalne, w tym między innymi różnego rodzaju wystawy czy nawet ogniska, stanowiące pretekst do spotkań integracyjnych.
  • Rezerwat Przyrodniczy Krasiborskie Paprocie to miejsce, które warto zwiedzić pieszo lub na rowerze. Karsibór jest wysepką oddzieloną od wyspy Uznam podczas budowania Kanału Piastowskiego. Rezerwat ten jest umiejscowiony w okolicy ujścia tego kanału do Zalewu Szczecińskiego. Dojazd do Rezerwatu jest bardzo dobrze oznakowany. Z pewnością zaskoczy Was potęga rosnących na jego terenie paproci. Powierzchnię ponad 37 ha porasta ogromna ilość olbrzymiej orlicy, którą nazywa się także pospolitą. Jest to paproć bardzo popularna na terenie naszego kraju, jednak w niewielu miejscach osiąga ona aż tak gigantyczne rozmiary. W Rezerwacie Krasiborskim zdarza się nawet, że jej liście osiągają ponad cztery metry długości! W trakcie zwiedzania należy pamiętać o tym, że orlica to roślina trująca, zatem nie wolno jej jeść, ale zrobienie pamiątkowego zdjęcia z paprocią w tle niczym nam nie grozi.
Poprzedni artykułDzień chłopaka już lada dzień, jaki prezent dla niego wybrać?
Następny artykułFotowoltaika czy się opłaca? Rozwiewamy wątpliwości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj