Wesele zimą – czy warto? O czym pamiętać?

Zima nie jest najpopularniejszą porą na organizację ślubu oraz wesela. Zdecydowana większość Młodych Par decyduje powiedzieć sobie sakramentalne „tak” latem i ewentualnie wczesną jesienią. Nie oznacza to jednak, że wesele w śnieżnej scenerii nie może być udane. W łatwy sposób można sprawić, że zamieni się ono w jedno z niezapomnianych wydarzeń dla zaproszonych gości. Wystarczy tylko pamiętać o kilku niezbędnych elementach w trakcie planowanie tej niezwykłej imprezy.

Nie ma żadnych wątpliwości, że największą przeszkodą w organizacji wesela zimą są oczywiście warunki pogodowe. Obfita śnieżyca, siarczyste mrozy albo uciążliwe roztopy mogą stanowić sporą przeszkodę np. w trakcie transportu gości z kościoła na salę weselną. Nie są to jednak przeciwności losu, z którymi nie można się uporać. Przy dobrym planie zimowe wesele będzie tak samo magicznym i wyjątkowym wydarzeniem, jak większość tego typu przyjęć organizowanych latem.

Kwiaty

Podstawowy problem związany z organizacją wesela zimą – jakimi kwiatami udekorować salę? Należy od razu przygotować się na to, że w tym czasie kwiaciarnie mają ograniczone pole manewru. Co oczywiście nie oznacza, że na stołach zabraknie pięknych bukietów. Najłatwiej zdecydować się na róże, najlepiej białe lub czerwone, przy czym należy pamiętać, że cena (szczególnie tych drugich) może nieco wzrosnąć tuż przed Walentynkami. Jeśli planujesz ślub zimą, zapomnij o kwiatach w kolorach wiosny lub lata. Poza różami zimą możesz zdecydować się na goździki, margaretki, a przy odrobinie szczęścia może uda się skomponować bukiety z frezji!

Wynajem sali

Wesele zimą ma tę niewątpliwą zaletę, że sale weselne od listopada do kwietnia (może poza końcówką grudnia) nie są zbyt oblegane, więc o wiele łatwiej i taniej powinno udać się zarezerwować miejsce na najważniejszą imprezę w życiu Pary Młodej. Taka sytuacja na pewno zainteresuje osoby, które chciałyby zorganizować szybki ślub bez wielomiesięcznych przygotowań.

Odpowiedni strój

Zarówno Pani Młoda, jak i Pan Młody, muszą przygotować się na niską temperaturę w dniu ślubu. Sama suknia i garnitur nie wystarczą. Należy wcześniej zaopatrzyć się w dodatkowe okrycie, które uchroni Parę Młodą przed chłodem. Mrozy dadzą się odczuć także w innych sytuacjach. O ile na zdjęciach od fotografa, po odpowiednim retuszu, wszyscy będą wyglądać cudownie, nie zdziwcie się, gdy na fotografiach wykonywanych telefonami komórkowymi znajomych, każdy, włącznie z Młodymi, będzie mieć wypieki na twarzach i czerwone od mrozu nosy.

Wystrój sali i atrakcje

Jeśli chodzi o wystrój sali weselnej, trudno spodziewać się, że zimą uda zorganizować się wesele w stylu boho lub rustykalnym. W takim przypadku sprawdzi się raczej wystrój klasyczny, bankietowy, w którym dominować będą kolory srebrny i złoty.

Oczywiście nie może zabraknąć odpowiednich atrakcji. Fotobudka na wesele to już standard, ale mimo wszystko wciąż mile rozpatrywany przez gości. Zabawa przed obiektywem aparatu w zabawnych strojach z pewnością będzie stanowić wyjątkową rozrywkę. Magicznej aury doda też np. pokaz sztucznych ogni. Jeśli zależy Ci na spektakularnym transporcie z kościoła na salę, możesz wynająć konny zaprzęg! Możliwości jest naprawdę sporo!

Dodatkowe korzyści

Zima to również bardzo ciekawa pora na zorganizowanie fotograficznej sesji w plenerze. Kadry w tym czasie prezentować się będą wprost magicznie. Oczywiście najlepiej, gdyby taka sesja została zorganizowana w górach, ale sprawdzą się również nizinne tereny, np. przy obsypanych śniegiem lasach.

Wesele zimą ma jeszcze jedną ciekawą zaletę – zaraz po nim można udać się w podróż poślubną do ciepłych krajów. Ceny w biurach podróży są wówczas dość atrakcyjne, a w poszczególnych kurortach nie powinno roić się od wielu gości.

Poprzedni artykułZabawki Montessori
Następny artykułPrzechowywanie i podawanie odciągniętego pokarmu – o czym należy wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj