Wybielanie zębów – czy jest bezpieczne?

Coraz więcej osób – nie tylko kobiet – decyduje się na wybielanie zębów. Osiągnięcie pięknego, hollywoodzkiego uśmiechu w sposób szybki i skuteczny przyciąga uwagę i kusi wielu. Stąd ten zabieg stał się jednym z najpopularniejszych w stomatologii. Sporo osób jednak zaczyna się wahać i zadawać pytania: Czy to aby na pewno bezpieczne? Czy nie naruszam tym swojego szkliwa? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań o tym zabiegu poniżej!

Wybielanie zębów bezpieczne? Zdecydowanie tak!

Aktualne metody wybielania zębów gwarantują bezpieczeństwo oraz skuteczność. Co więcej, wiele preparatów są łagodniejsze dla uzębienia niż kwasy, które znajdują się w pożywieniu! Istnieją środki do wybielania, które również poprawiają stan naszych zębów dzięki fluorowi lub azotanowi potasu (reminalizują szkliwo!). Dlatego każdy, kto dał się nastraszyć niebezpiecznym konsekwencjom po wybielaniu zębów może odetchnąć z ulgą!

Jak ze wszystkim, jest jednak zawsze druga strona medalu. Mimo iż wybielanie zębów nie jest w gruncie rzeczy szkodliwe, istnieje sporo przeciwwskazań do poddania się temu zabiegowi. Stąd przed podjęciem faktycznych kroków w celu uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu, należy najpierw udać się do swojego dentysty po profesjonalną poradę i konsultację. Dokładnie zbada nasze zęby i przeprowadzi z nami wywiad pod względem zdrowotnym, fizycznym i finansowym, by na tej podstawie dobrać nam najbardziej optymalną metodę wybielania.

Zastrzeżenia do wybielania

W jakich przypadkach nie wybiela się zębów? Na pewno nie robi się tego zębom mlecznym, ani nawet stałym, które dopiero co wyrosły u osobie młodej. Odradza się to również kobietom w ciąży, między innymi przez niedostateczną ilością informacji na temat działań preparatów do wybielania w trakcie rozwijania się płodu w brzuchu matki. Osoby z nadwrażliwością zębów oraz z obnażonymi szyjkami zębowymi także powinny odpuścić sobie ten zabieg, gdy może to zwiększyć poziom bólu zębów. Wszelkie uczulenia na składniki w preparatach, rozlegle próchnice i nieszczelne wypełnienia zębów też należą do przeciwwskazań.
Gdy dentysta po konsultacji stwierdzi, że możemy zostać poddani zabiegowi, musimy pierw się na niego przygotować. Przed wybielaniem należy bowiem oczyścić zęby z osadu bądź kamienia.

Metoda wybielania zębów

Istnieją dwie metody wybielania zębów. Pierwsza, nakładkowa, jest wykonywana samodzielnie przez pacjenta. Robi to za pomocą specjalnej szyny wykonanej w gabinecie stomatologicznym, którą musi wypełnić preparatem wybielającym. Efekt jest praktycznie natychmiastowy i jest w stanie utrzymać się przez lata – trzeba tylko co kilkanaście miesięcy robić tzw. wybielanie przypominające, w celu utrzymaniu efektu.
Metoda naświetleniowa z kolei przeprowadzana jest tylko i wyłącznie w gabinecie stomatologicznym przez doświadczonego lekarza dentystę. Tą metodą jesteśmy w stanie wybielić swoje zęby nawet o 8 tonów, a efekty są widoczne już po 3 wizycie. Światło wykorzystywane do tego zabiegu jest w pełni bezpieczne dla naszego organizmu, jedynie dziąsła i oczy są chronione, kolejno żelem i ochronnymi okularami.

Która metoda jest lepsza? W zasadzie żadna – obie są równie skuteczne. Jeżeli jesteśmy pewni, że będziemy się pilnować, możemy wybrać metodę nakładkową, a jeśli chcemy oddać się w pełni w ręce stomatologa – naświetleniową. Efekt w każdym przypadku będzie zjawiskowy!

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem stomatologicznym Primadent z Poznania i Skórzewa. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ich oferty: Wybielanie zębów Poznań

Poprzedni artykułNa co zwrócić uwagę wybierając dywan do salonu?
Następny artykułPopularne kierunki turystyczne 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj