Z miłości do natury – wesele w stylu boho

Uroczystość weselna inspirowana stylem boho to doskonałe rozwiązanie dla ceniących niezależność i indywidualność nowożeńców, którzy pragną żyć w zgodzie z naturą. Styl boho to naturalny sposób na wyrażenie siebie i ważnych dla nas wartości. Co wyróżnia i czyni styl boho wyjątkowym i magicznym?

Styl boho odznacza się lekkością i subtelnością, to także ukłon w stronę matki natury – motyw przewodni towarzyszący przyjęciu bazuje na dekoracjach wykonanych w zgodzie z ideą zero waste/less, czyli z naturalnych i przyjaznych środowisku surowców.

Dlaczego zero/less waste?

Zasady zero/less waste pozwalają na znaczne ograniczenie zużycia materiałów, natomiast te, które zostaną wykorzystane do stworzenia dekoracji, będą nadawały się do recyklingu lub ponownego użycia.

Subtelnie, roślinnie i ekologicznie – dekoracje weselne w stylu boho

Ozdoby wpisujące się w estetykę boho odznaczają się finezyjnością i subtelnością. Swój niezwykły charakter zawdzięczają przede wszystkim materiałom, które zostały użyte do ich wykonania. Ponadto pięknie komponują się one z żywymi roślinami, które są obowiązkowym elementem przyjęcia w stylu boho.

Propozycje na weselne dekoracje i dodatki zero/less waste

Do dekoracji stołu możemy wykorzystać drewniane elementy, które mogą stanowić samoistną dekorację lub posłużyć za detale dla większych kompozycji. Drewniane plastry możemy wykorzystać do naniesienia motywów personalizujących, np. imion gości lub jako podkładki pod zastawę stołową – wszystko zależy od indywidualnych upodobań i wyobraźni.

Na weselnym przyjęciu nie może zabraknąć drinków i koktajli, do picia których najlepiej używać słomek. Pamiętajmy o tym, by tradycyjne słomki zastąpić przez ekologiczne słomki papierowe – są one estetyczne i, co najważniejsze, biodegradowalne i kompostowalne.

Ekologiczna papeteria to z kolei świetny sposób na oryginalne i eleganckie zaproszenia w minimalistycznym stylu. Do czego jeszcze może się przydać eko papier? Z powodzeniem możemy wykorzystać go do zrobienia winietek, które udekorują butelki z alkoholem.

Na weselnym przyjęciu w stylu boho nie może zabraknąć dekoracji origami. To kunsztowne i niezwykle lekkie w swej formie rękodzieło będzie ozdobą o dużym walorze estetycznym.

Pisząc o dekoracja zero/less waste nie sposób pominąć kwiatów. Kwiaty cięte z powodzeniem możemy zastąpić roślinami doniczkowymi, które następnie możemy podarować gościom weselnym jako upominek wyrażający naszą wdzięczność za ich przybycie. W ten sposób weselni biesiadnicy zostaną obdarowani oryginalnymi i trwałymi pamiątkami.

Kwiaty możemy umieścić w specjalnie do tego przeznaczonych szklanych naczyniach, które zapewnią rośliną światło oraz stworzą sprzyjający mikroklimat.

W trosce o wspólną przyszłość

Wesele to uroczystość, w trakcie której będziecie świętowali wspólną przyszłość. Pamiętajcie, że od was i waszych wyborów zależy przyszłość planety. Postarajcie się, by wasze przyjęcie było jak najbardziej ekologiczne. Ślub w stylu boho pozwoli wyrazić wam siebie, ale także wasz szacunek do natury i przyrody.

Poprzedni artykułJak się nie nudzić zimą – obóz surfingowy
Następny artykułZobacz, jakie są kosmetyczne i dietetyczne zastosowania jaśminu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj