Zabieg laserem Lunula – rewolucja w leczeniu grzybicy paznokci stóp

Grzybica paznokci stóp to uciążliwa w leczeniu choroba, która najczęściej dotyka osoby regularnie korzystające z basenu, sauny lub wykonujące zabiegi pedicure w salonie kosmetycznym – właśnie w tych miejscach można najłatwiej zarazić się wirusem brodawczaka, który jest odpowiedzialny za rozwój tej wstydliwej przypadłości.

W opinii ekspertów z Kliniki Miracki, obecnie najnowocześniejszą metodą leczenia grzybicy paznokci stóp jest zabieg innowacyjnym urządzeniem Lunula. Na czym opiera się ta przełomowa technologia i dlaczego jest lepsza niż inne metody walki z tą dolegliwością dermatologiczną?

Zabieg laserem Lunula – pozbądź się grzybicy paznokci stóp i odzyskaj zdrowie

Grzybica paznokci stóp powoduje łamliwość płytki paznokciowej, jej zgrubienie, wykruszanie się oraz zmianę barwy. W czasie rozwoju choroby, paznokcie wyglądają bardzo nieestetycznie. Dla wielu pacjentów, te postępujące, niekorzystne zmiany są źródłem wstydu i kompleksów, zwłaszcza w letnich miesiącach, kiedy nadchodzi sezon na noszenie obuwia typu sandały, czy klapki. Laserowe leczenie grzybicy, pozwala w profesjonalny sposób wygrać walkę z tą chorobą, bez względu na stopień jej zaawansowania.

Inteligentny laser Lunula wykorzystuje dwie długości fal (405 nm i 635 nm), działając w precyzyjny, bezpieczny i skuteczny oraz przede wszystkim bezbolesny sposób (nie ma ryzyka uszkodzenia struktury paznokcia). Zabieg wykonuje doświadczony i wykwalifikowany kosmetolog. Z terapii mogą skorzystać nawet osoby chorujące na cukrzycę. Urządzenie to regeneruje i wzmacnia płytkę osłabionego chorobowo paznokcia, przywracając stopom zdrowy, atrakcyjny wygląd. Zaletą kuracji jest krótki czas trwania sesji – to tylko 12 minut poświęconych na jedną stopę! Plusem tej nowatorskiej metody, jest też brak okresu rekonwalescencji. Co ważne, nie istnieją żadne przeciwwskazania wykluczające z możliwości poddania się działaniu laseroterapii Lunula.

Z zabiegu mogą skorzystać nie tylko osoby, u których zdiagnozowano grzybicę paznokci, ale też pacjenci z uszkodzoną macierzą paznokcia (np. wskutek nieprofesjonalnie wykonanego pedicure lub manicure), mający problem z rozdwajającą się, kruchą i matową płytką.

Laser Lunula a alternatywne metody leczenia grzybicy paznokci

Jakie inne metody, oprócz lasera Lunula są stosowane w leczeniu grzybicy paznokci stóp? U części pacjentów wdraża się farmakoterapię (leki doustne). Niekiedy konieczny jest zabieg chirurgicznego usunięcia płytki paznokcia. Mimo, że w aptekach są dostępne zewnętrzne preparaty przeciwgrzybicze, ich skuteczność jest znikoma, podobnie, jak korzystanie z domowych sposobów walki z tym schorzeniem. Zdecydowanie najlepsze efekty daje laserowe leczenie grzybicy paznokci.

Jak zmniejszyć ryzyko zarażenia się grzybicą paznokci?

Wbrew pozorom, grzybicą paznokci można bardzo łatwo się zarazić. Aby nie dopuścić do nawrotu tej choroby, która wpływa negatywnie na wygląd stóp, zniechęcając wiele osób do ich odsłaniania w porze letniej, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, a mianowicie:

  • nosić wygodne buty (zbyt ciasne obuwie może przyczynić się do rozwoju grzybicy),
  • unikać chodzenia boso,
  • regularnie obcinać paznokcie,
  • nie pożyczać akcesoriów do pielęgnacji stóp (nożyczek, cążków, pilników),
  • starannie wycierać do sucha stopy, po wyjściu spod prysznica,
  • korzystając z basenu lub sauny dezynfekować klapki po powrocie do domu,
  • nie pożyczać ręczników, skarpet ani obuwia.

Podejmując tego typu działania profilaktyczne, ryzyko zarażenia się grzybicą paznokci stóp jest kilkukrotnie niższe.

Nie możesz pozbyć się postępującej grzybicy paznokci i rozważasz zabieg laserowy? Jeśli chcesz zdobyć jeszcze więcej informacji na temat działania rewolucyjnego urządzenia Lunula, odwiedź koniecznie stronę internetową: https://klinikamiracki.pl/

Poprzedni artykułTaniec jako skuteczna forma treningu
Następny artykułNajcenniejsze znaleziska numizmatyczne ostatnich lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj