Zagraniczne wycieczki dla koneserów

Różne są przepisy na udany wypoczynek. Jedni marzą o wakacjach spędzonych w domu przy ulubionych czynnościach, drudzy odliczają dni do rodzinnej wyprawy nad polskie morze lub w góry. Nie brak też tych, którzy pragną zaznać egzotyki i rezerwują wycieczkę do Hiszpanii, Włoch albo północnej Afryki. Prócz tego istnieje dość liczna (i wciąż powiększająca się) grupa doświadczonych turystów, którzy podróżują od lat. Lista poznanych przez nich krajów obejmuje wiele pozycji, a apetyt na nowe kierunki nieustannie rośnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom takich klientów, biura podróży organizują pobyty w rejonach odległych i uznawanych za egzotyczne.

Sto twarzy Ameryki Północnej

Ameryka Północna to wielokulturowy obszar, w którym można znaleźć zarówno krainy wiecznego lodu, jak i soczyście zielone lasy tropikalne, bujną, dziką przyrodę i jałowe, pustynne pejzaże. Jeden kontynent łączy ciepłe obszary Panamy czy Kostaryki oraz chłodną Kanadę.

Turyści coraz chętniej wyruszają na drugą stronę globu, żeby zobaczyć metropolie takie jak Los Angeles, Nowy Jork czy Chicago. Chcą poznać bliżej jedno z najbardziej różnorodnych kulturowo miast na świecie – Toronto. Przyciąga ich uroda bajkowych scenerii kanadyjskiego Parku Narodowego Jasper, w którym mieszkają niedźwiedzie szare (grizzly), kojoty preriowe oraz karibu. Zachwyca piękno Parku Narodowego Banff, połączonego z Jasper drogą Icefield Parkway. Wiele osób przylatuje do Kanady głównie po to, żeby podziwiać z bliska Góry Skaliste, ich dumnie wznoszące się szczyty, urokliwe górskie jeziora i rwące rzeki. A także móc przyjrzeć się z bezpiecznej odległości bizonom i niedźwiedziom.

Kuba – dzika i dumna perła Karaibów

Stany Zjednoczone to kraj malowniczy, a przy tym tak olbrzymi, że nie sposób opisać nawet ułamka miejsc, które warto zobaczyć. Kolorowe małe i duże miasta, rozległe parki narodowe oraz szerokie drogi ciągnące się po sam horyzont – potrzeba co najmniej kilka tygodni, żeby zwiedzić choćby niewielki procent amerykańskich przestrzeni. Jeżeli jednak ktoś chciałby spędzić urlop w bardziej egzotycznym rejonie, powinien wziąć pod uwagę udanie się na jedną z wysp położonych na Morzu Karaibskim, Kubę. To największa wyspa archipelagu Wielkich Antyli, cel podróży tysięcy wczasowiczów.

Stolicą Kuby jest Hawana, miasto z zabytkową starą częścią, która po latach zaniedbań została wyremontowana przy wsparciu UNESCO i dziś wprawia przyjezdnych w zachwyt. Habana Vieja to prawdziwa perła kolonialnej architektury. Życie towarzyskie stolicy odbywa się na 8-kilometrowym deptaku o nazwie Malecon. Wieczorami rozbrzmiewa na nim muzyka, a mieszkańcy zbierają się na długie rozmowy.

Do największych kubańskich atrakcji należy Park Narodowy Valle de Viñales, określany Karaibskim Laosem i Kapadocją Tropików. Skradł już serce niejednego turysty. Rozciąga się pośród tzw. mogotów, formacji skalnych porośniętych bujną roślinnością. Na jego terenie znajdują się liczne jaskinie, prócz tego można w nim zobaczyć powstałe na polecenie Fidela Castro gigantyczne malowidło skalne. Przedstawia ewolucję naszego gatunku aż do ostatniego ogniwa, człowieka socjalizmu.

Meksykański raj tropików

Kolejne państwo coraz chętniej odwiedzane przez ludzi znudzonych łatwo dostępnymi kierunkami to Meksyk. Kusi piaszczystymi plażami i bajecznymi krajobrazami, przyciąga historią wspaniałych cywilizacji, jakie zamieszkiwały te tereny.

Wizytówka Meksyku to Cancún, jeden z najpopularniejszych punktów na turystycznej mapie kraju. Omywają go ciepłe, krystalicznie czyste wody Morza Karaibskiego, a piasek na okolicznych plażach cechuje się cudownym kolorem i sypkością. Osoby kochające przyrodę będą zachwycone tropikalną roślinnością, a fani pływania z butlą – barwnym światem rafy koralowej pokrywającej morskie dno. Pobliska wyspa Cozumel wyróżnia się doskonałymi warunkami do nurkowania.

Będąc w Meksyku, warto poznać Tulum (półwysep Jukatan) oraz okoliczną plażę. Rejon oczaruje tych, którzy uwielbiają karaibskie widoki, ponadto znajdą w nim coś dla siebie pasjonaci historii. W sąsiedztwie Tulum rozciąga się kompleks świątyń Majów ze Świątynią Boga Wiatru, stojącą na cyplu wysuniętym w morze.

Jeszcze jedno ciekawe miejsce na półwyspie Jukatan to Piramida Czarownika, zlokalizowana na terenie jednego z głównych państw-miast cywilizacji Majów, Uxmal. Leży tu również „białe miasto” Jukatanu, Merida, nazywane w przeszłości Paryżem Nowego Świata.

Spędzając urlop w Meksyku, nie można pominąć jego stolicy – Mexico City. Jedna z największych na świecie metropolii powstała na ruinach azteckiego kompleksu. Mieści się w niej Narodowe Muzeum Antropologiczne z imponującym zbiorem znalezisk archeologicznych oraz Bazylika Matki Boskiej z Guadalupe, do której przybywają rzesze pielgrzymów z całego świata.

Kierunek – Ameryka Północna

Współcześnie kraje Ameryki Północnej są dostępne dla osób z Europy dużo bardziej niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. To odpowiedź biur podróży na rosnące zainteresowanie egzotycznymi kierunkami. Jedną z firm oferujących luksusowe wycieczki do Ameryki Północnej jest https://www.coraltravel.pl. Wiedza i wieloletnie doświadczenie na rynku gwarantują jej klientom wspaniały wypoczynek w tropikach.

Poprzedni artykułKoncerty, warsztaty, lekcje teatralne – teatr to nie tylko spektakle!
Następny artykułŚwiece z wosku pszczelego – dlaczego warto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj