Zalety zakupu mieszkania z rynku pierwotnego

Zakup mieszkania u dewelopera to niezwykle popularna inwestycja. Pozwala na dostosowanie mieszkania do własnych wymagań – szczególnie w przypadku zakupu mieszkania w stanie surowym. Jakie jeszcze zalety wiążą się z takim zakupem?

Łatwiejszy do uzyskania kredyt

Zdarza się, że kredytodawcy patrzą nieprzychylnie na inwestycje w mieszkania z rynku wtórnego. Zakup na rynku pierwotnym od łatwego do weryfikacji dewelopera czyni wnioskującego bardziej wiarygodnym. Kupienie nowego mieszkania u dewelopera kojarzy się z przemyślaną decyzją na lata – natomiast w przypadku używanych lokali „z drugiej ręki” szansa, że za rok właściciel zdecyduje się sprzedać dopiero co nabyte mieszkanie jest stosunkowo większa.

Oszczędność na podatkach

Nabywcy, którzy decydują się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, są całkowicie zwolnieni z podatku od czynności cywilno-prawnych, wynoszącego aż 2% wartości mieszkania. Biorąc pod uwagę wysokość transakcji, daje to znaczną sumę. Ponadto mieszkania deweloperskie są z góry objęte gwarancją i rękojmią.

Niższe koszty niż w przypadku budowy

Deweloperzy, ze względu na wielkość swoich inwestycji, mogą liczyć na korzystne ceny zamawianych hurtowo materiałów budowlanych, a ponadto dotyczy ich niższy podatek VAT. Proporcjonalnie koszty budowy są więc dla nich znacznie niższe niż dla osób prywatnych, które decydują się na budowę własnego domu. Z tego powodu zakup mieszkania z rynku pierwotnego może być znacznie bardziej opłacalny – a dodatkowo wiązać się z mniejszą ilością formalności.

Lepsza lokalizacja

To chyba największa zaleta kupna mieszkania z rynku pierwotnego. Deweloperzy, w przeciwieństwie do większości obywateli, mogą pozwolić sobie na zakup gruntu czy budynku w najciekawszych dzielnicach, położonych w pięknej lokalizacji, niedaleko przystanków komunikacji miejskiej czy centrów handlowych.

Rynek pierwotny rządzi się swoimi prawami – zwykle pozwala na więcej i działa szybciej. Jeśli zainteresował Cię temat zakupu mieszkania od dewelopera, sprawdź najciekawsze oferty na https://vantage-sa.pl/mieszkania-na-sprzedaz-we-wroclawiu/.

Poprzedni artykułCzy warto się poddać labioplastyce?
Następny artykułTangle Teezer – prosty sposób na okiełznanie niesfornych włosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj